Den otců

Přijďte na Tátafest do pražské Stromovky. Třetí červnová neděle patří všem otcům a při té příležitosti se v Praze i po celé České republice chystá zajímavá akce věnovaná právě jim. Neformální happening Tátafest, který se již tradičně koná při příležitosti Dne otců, opět nabídne nabitý program.

Den otců

Akce, kterou pořádá již po deváté Liga otevřených mužů a Unie center pro rodinu, se v tomto ročníku zaměří mimo jiné na pěstounskou péči a kampaň „Hledáme rodiče“. V Praze proběhne Tátafest 21. června od 12 do 20 hodin v prostorách restaurace Šlechtovka v parku Stromovka. Návštěvníci se mohou těšit například na koncert Lenky Dusilové a také na to, že si pochutnají na výborném občerstvení nebo se zabaví řadou dalších aktivit: na místě si mohou vyzkoušet lezeckou stěnu Boulder, zažít workshop bubnování, prohlédnout si výstavu motorek Harley-Davidson nebo si oddechnout a pobavit se v adrenalinovém koutku s autodráhami a autíčky Hot Wheels.

Mezinárodní den otců sice pochází z USA, ale po celém světě slaví již více než sto let. Oproti Mezinárodnímu dni matek, který provází marketingové kampaně, je tento svátek méně viditelný, ale když už se v České republice někde slaví, tak to stojí za to. Neformální happening Tátafest pořádá již devátým rokem a za jeho vznikem stojí nezisková organizace Liga otevřených mužů a také Unie center pro rodinu. Obě organizace akcentují fakt, že vliv mužů na výchovu v současné době roste a moderní otcovství si žádá aktivní přístup. „Chceme upozornit na to, že otcové jsou důležití pro děti, rodiny i společnost, a to včetně otců náhradních nebo právě patronů, kteří provádějí děti z dětského domova při dospívání a pomáhají jim při jejich prvním kroku do dospělosti. A svůj svátek si zaslouží,“ říká ředitel LOMu Martin Jára.

Na pražském Tátafestu se můžete těšit na hudební nebo taneční představení. Zahraje Lenka Dusilová, Mr. Z nebo kapela ANEBO Afro, zatančí uskupení ME-SA Supernaturals. Připravena bude tombola se zajímavými výhrami od partnerů akce a pěknou cenu si odnese i Táta roku. Pokud s sebou vezmete děti, jistě si rády pohrají s angličáky a autodráhami v Hot Wheels zóně, kde si budou moci i zasoutěžit.  Těšit se mohou také na stavění největší autodráhy nebo na Hot Wheels závody. A tátové si u autíček a drah mohou zavzpomínat na svá dětská léta.  Po skončení programu bude následovat afterparty v kavárně Nudný otec.

Autor:
Vydáno: