Den medových medvědů

V sobotu 28. června 2014 se v ústecké zoo bude slavit – samička medvěda malajského jménem Babu oslaví své třetí narozeniny.

Den medových medvědů

Narodila se 20. června 2011 samici jménem Barma, její otcem je samec Myanmar. Jméno Babu jí vybrala její kmotra, herečka a zpěvačka Yveta Blanarovičová. Tentokrát jí přijede popřát vzácný host – Rada Republiky Malajsie pan Nik Muhammad Nasyron Syah Nik Daud. Pro návštěvníky zoo je připraven program, který se bude odehrávat u výběhu pro medvědy malajské – ve 13.00 hodin se bude konat oslava narozenin, Babu dostane dárky a dort v rámci obnovené předváděcí akce „medový strom pro malajské medvědy“. Od 12.00 do 16.00 hodin je připravena výtvarná dílna, po celý den se mohou návštěvníci zúčastnit slosovatelného kvízu o ceny, které věnuje Velvyslanectví Malajsie. Po celý den čeká každého, kdo si přinese do zoo svého plyšového medvídka, bonus navíc – získá sladký medvědí dárek.

Další dárek souvisí se závěrem školního roku a začátkem prázdnin – kdo se prokáže vysvědčením s vyznamenáním, bude mít od pátku 27. do neděle 29. června vstup do zoo zdarma.

Autor:
Vydáno: