Den dětí v zoo

V neděli 5. června proběhnou v ústecké zoologické zahradě oslavy Mezinárodního dne dětí. „Tento pozdější termín jsme zvolili s ohledem na to, že akcí pro děti se ve městě pořádá mnoho, takže je zbytečné účast tříštit,“ vysvětluje tisková mluvčí Věra Vrabcová. „Pro děti jsme připravili bohatý program, který je rozmístěn v celém areálu zoo, od spodního vchodu až po horní vstup, a to mezi 10.00 a 17.00 hodinou. Ve 14.00 hodin je u restaurace Koliba připravena pohádka Nešťastný šafářův dvoreček, se kterou se představí Divadlo Kapsa Andělská hora, které bude v naší zoo vystupovat poprvé.

Den dětí v zoo

Poté se diváci přesunou k výběhu pro lamy alpaky, kde v 15.15 hodin proběhnou křtiny dvou letošních mláďat lamy alpaky. Jméno pro černobílého samečka a hnědou samičku vybíraly přímo děti, autoři nejhezčích návrhů budou přímo u křtin,“ dodává.

„Na tvorbě programu se podílí řada subjektů – letos poprvé spolupracujeme s Parkem Tři věže, který nabízí řadu aktivit pro děti. K nám přijedou s Archeologickou stezkou, takže si děti mohou vyzkoušet, jak se mlelo zrní a pekly placky, jak se vyráběly šperky či keramika nebo spřádaly nitě,“ popisuje kolegyně Nikola Roštejnská. „Návštěvníci je najdou uprostřed zoo v okolí pavilonu šelem. O něco níže se děti mohou zapojit do OZPáčkovy stezky, kde budou plnit různé jednoduché úkoly. V horní části zoo u dětského hřiště Větruše jsou připraveni skauti se svými soutěžemi a hned vedle nich mohou děti zkusit, jak je obtížné strefit se do terče lukem nebo kuší. Pod horní pokladnou je k dispozici zábavný vodní bar SČVK, u trampolíny oblíbené malování na obličej,“ popisuje připravené aktivity Nikola Roštejnská.

Mezinárodní den dětí patří mezi tradiční akce, pořádá se každým rokem a vždy by měl dětem a jejich rodičům přinést kromě zábavy i poučení. Vzhledem k tomu, že se do zoo chodí hlavně za zvířaty, nebudou chybět ani pravidelné předváděcí akce se zvířaty, jako je krmení tuleňů, orangutanů, surikat či malajských medvědů. Od červnových víkendů je od 10.00 do 18.00 hodin pro návštěvníky opět zpřístupněn volný průchozí výběh pro lemury kata, v půl 12 mohou sledovat jejich krmení doplněné komentářem chovatele.

Autor:
Vydáno: