Československá lidová armáda

Výzbroj a výstroj Československé lidové armády od vzniku republiky až do roku 1989 je předmětem krátkodobé sběratelské výstavy, kterou na dny 27. až 29. října 2017 ve výstavních prostorách Jihočeského muzea v Českých Budějovicích připravil českobudějovický Klub historických zbraní z Českých Budějovic. Vystavené sbírkové předměty jsou výsledkem dlouholeté sběratelské činnosti členů Klubu, ale je rovněž využito exponátů ze sbírek dalších přátel vojenské historie.

Československá lidová armáda

Expozice představí kolekci vojenských zbraní, střeliva a dokumentuje jednotlivé historické etapy naší armády. Návštěvníci tak budou mít možnost prohlédnout si zblízka nejen výzbroj – pušky, pistole, kulomety, ale i vojenskou výstroj – dobové uniformy, řády a medaile, různé doklady i dokumenty. Vystavené předměty jsou originály, budou doplněny popisky a pořadatelé rádi odpoví na položené otázky.

V koncepci výstavy je zdůrazněna i tradice armády v našem krajském městě, jako součásti jeho života před rokem 1989. Výstava má tedy za cíl oslovit nejen příznivce vojenství, s důrazem na Československou lidovou armádu a v určité zkratce i Pohraniční stráž, ale oslovit i generaci bývalých příslušníků ČSLA, vrátit je ve vzpomínkách o několik desítek let zpět. Určitě s  nostalgií zavzpomínají jak na krušné chvilky při základní vojenské službě, tak i na chvilky veselé s kamarády v „zeleném“.

Expozice je přístupná od pátku 27. října 2017 do neděle 29. října 2017.

Otevírací doba:
- pátek 27.10. (13:00 - 17:00 hodin)
- sobota 28.10. (9:00 - 17:00 hodin)
- neděle 29.10. (9:00 - 17:00 hodin)

Vstup je zdarma.

Autor:
Vydáno: