Cane Corso

Jedinečnou příležitost poznat špičkové psí šampiony z chovatelské stanice Atison, která se specializuje na velmi populární plemeno Cane Corso, budou mít v neděli 26. června od 14.00 návštěvníci ZOO Tábor. Profesionální kynologové zároveň předvedou, jak probíhá výcvik psů a jak se čtyřnohými mazlíčky správně komunikovat. Majitelům psů odpoví také na jejich případné dotazy týkající se chovu či specifik mezinárodních soutěžních přehlídek.

Setkání psů z chovatelské stanice Atison potěší jistě nejen obdivovatele tohoto prastarého italského plemene, ale i všechny ostatní milovníky zvířat. Odborníci na slovo vzatí zájemcům rádi poradí, jak vychovat budoucího psího šampiona, a zodpoví všechny jejich dotazy,“ prohlásil ředitel ZOO Tábor Evžen Korec, který vlastní chovatelskou stanici Korec Corso. Jeho fenka Koleta Atison byla v loňském roce výstavně nejúspěšnější českou fenou tohoto plemene.

Návštěvníci budou moci obdivovat výstavní předvedení špičkových psů, ukázky obrany či poslušnosti nejvyšší úrovně v podání Petry Heinrichové, která se s Cane Corso věnuje vrcholovému výcviku. Komunikaci se psy předvede odborník na psí duši Luboš Adamec, jenž se dlouhodobě zabývá psychickými problémy psů a jejich nápravou pozitivními metodami.

Tahákem bude možnost prohlédnout si tři generace psích šampionů, kteří sbírají ceny u nás i v zahraničí. Bude mezi nimi i Koleta Atison, grandšampionka ČR, která byla v roce 2015 výstavně nejúspěšnější českou fenou plemene Cane Corso a má na kontě vítězství na pěti mezinárodních výstavách.

Psi plemene Cane Corso, které má původ už ve starověku, dorůstají až do 70 centimetrů v kohoutku a mohou vážit i přes 50 kilogramů. Přes svůj majestátní vzhled jsou velmi přátelští, když je ale potřeba, své páníčky dokáží spolehlivě bránit.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: