Běžím, běžíš, běžíme

Forum Nová Karolina na sobotu 6. června připravilo další akci pro celou rodinu. Do centra města láká děti na mega oslavu jejich svátku, maminky na Český běh žen a tatínkové vytvoří zázemí a podporu svým rodinným týmům. Celá akce začne v 9 hodin ráno dětským během. Na všechny účastníky i návštěvníky akce se těší moderátoři Jakub Kohák a Aleš Juchelka.

Běžím, běžíš, běžíme

Do centra města by měly o víkendu zamířit všechny děti, které rády tancují, zpívají, tančí a nevynechají jedinou příležitost, aby si mohly užít pohyb ve společnosti dalších dětí. Budou se rozdávat medaile, skákat na trampolínách, k dispozici budou skákací hrady, skluzavky, malování na obličej, Klauni z Balonkova, tvoření s Kaštanovým krámkem a spousta další zábavy.

Třetího ročníku Českého běhu žen se zúčastní až 2000 startujících žen a téměř 700 dětí, které se postaví na start běhu ve své kategorii. Dalších zhruba 400 dětí ze základních uměleckých škol z celého moravskoslezského kraje bude prezentovat své volnočasové aktivity a k nim přibydou ještě desítky hudebníků z dechových souborů nejen od nás, ale také z Polska a Francie. Bohatý program, který začne v devět hodin, se bude odehrávat na třech scénách. Dvou venkovních a jedné v budově obchodního centra Forum Nová Karolina.

„Jsme přesvědčeni o tom, že první červnovou sobotu si cestu do centra města najdou tisíce lidí, ať už aktivních anebo pasivních účastníků dne dětí a běhu žen,“ říká Leona Drozdová z obchodního centra Forum Nová Karolina. O jejich dobrou zábavu se postarají moderátoři a pečlivě připravený program. Ještě lepší pocit ze sobotního dne by mohli návštěvníci mít díky možnosti přispět na charitu. „Bývá zvykem, že se snažíme u každé akce najít charitativní rozměr, abychom pomohli společně s našimi návštěvníky tam, kde je to potřeba. V letošním roce podpoříme opět zdravotní Klauny z Balonkova. Když jsme připravovali sobotní akci, znovu jsme si uvědomili, že naše obchodní centrum je opravdu přístupné každému,“ dodává Leona Drozdová.

Na unikátní závod se registrují amatérské i profesionální běžkyně on-line na webových a facebookových stránkách akce. Již v sobotu 6. června na ně čeká ojedinělý zážitek, udělají něco pro své zdraví, přispějí na dobrou věc a ty nejlepší se ještě mohou těšit na originální trofeje – sošky žen, které samy o sobě dokazují, že Český běh žen je určený všem dámám.

Účastnice závodu čeká také odpolední afterparty, a to na terase ve 2. patře obchodního centra FNK, kde budou vyhlášeny výsledky za účasti Jakuba Koháka a hudebního doprovodu Gusta Vomačka Worchestra. Welcome bag pro každou účastnici závodu je letos opět bohatý, obsahuje např. běžecké triko NIKE nebo isotonický nápoj pro ženy. Trojhalí letos poprvé vytvoří zázemí nejen pro závodnice Českého běhu žen, ale bude hostit také florbalový turnaj.

Autor:
Vydáno: