Anthropos

Když jsem byla malá, chodila jsem s babičkou do kina, do divadla, po památkách a taky na výstavy a do muzea. Z toho všeho jsem měla nejraději Antropos a v něm vycpaného mamuta, který pro mě jako čtyřletou holčičku byl obrovský.

Anthropos

Když jsem se do muzea vrátila přibližně po dvaceti pěti letech se svojí třídou tříletých, až šestiletých dětí už mi ti mamuti nepřišli tak velcí, ale pro moji třídu to byl opravdový zážitek, na který všichni dlouho vzpomínali.

Historie Anthroposu se začala rýsovat již v prvním republikovém období. První výstava byla uskutečněna na brněnském výstavišti díky panu prof. Absolonovi. Jmenovala se stejně jako dnešní muzeum - Anthropos. Tato výstava byla zrušena během II. světové války. Na ni pak navázal pan prof. Jelínek. Budova Anthroposu byla dostavěna roku 1962. Jeho celková rekonstrukce proběhla v letech 2003 - 2006.

V Anthroposu naleznete velmi rozmanité informace o dějinách osídlení Moravy a také celé Evropy. Ať už do muzea přijdete či přijedete se školou, kamarády nebo rodiči vždy budete mít o zábavu postaráno. V Anthroposu si můžete zakoupit různé upomínkové předměty a také knihy a časopisy o antropologii. Antropos to je doslova škola spojená se zábavou. Anthropos totiž láká své návštěvníky nejen na stálé expozice, ale i na různé výstavy a přednášky. Stačí sledovat informace na internetu, které získáte na stránkách www.mzm.cz.

Otevírací doba:
Pondělí – zavřeno
Úterý – Pátek: 9:00 – 18:00
Sobota – Neděle: 10:00 – 18:00

Vstupné:
plné/zvýhodněné/rodinné
Celý objekt 150,- /80,- /380,-
Stálé expozice 80,- /40,- /190,-
Výstava Zdeněk Burian 50,- /25,- /120,-
Přednášky 40,- /20,- /x

Zdroj. http://cs.wikipedia.org/wiki/Anthropos

Zdroj: Wikipedia
Autor:
Vydáno: