Akce pro děti v ústecké zoo

Konec prázdnin zdaleka neznamená, že by ustaly aktivity, které Zoo Ústí nad Labem nabízí svým návštěvníkům. „Na první zářijový víkend jsme připravili několik akcí, které jsou určeny hlavně pro rodiny s dětmi. První se uskuteční v pátek 2. září ve večerních hodinách a připomene Mezinárodní noc pro netopýry.

Akce pro děti v ústecké zoo

Tuto akci, kterou jsme nazvali Večer létajících savců, pořádáme poprvé, spolupráci jsme navázali s pracovníky Národního parku České Švýcarsko, kteří mají velké znalosti a zkušenosti s živočichy naší fauny,“ přibližuje tisková mluvčí Věra Vrabcová. „Akce se koná po zavírací době a počítáme s tím, že jak se bude v průběhu šeřit, je to ten správný čas pro netopýry. Zájemci si díky speciálnímu zařízení budou moci poslechnout zvuky, které netopýři vydávají a které lidské ucho normálně nezaslechne. Kromě povídání o těchto zajímavých savcích bude k dispozici krátký dokument promítaný v Zooškole, bude připraven netopýří kvíz a soutěže o ceny a zkouška odchytu zvířat do speciálních sítí. Pokud se odchyt nepovede, účastníci o nic nepřijdou, protože pracovníci národního parku přivezou na ukázku netopýry, o které se starají díky jejich handicapu,“ dodává Věra Vrabcová. Sraz na tuto cca dvouhodinovou akci je v 18.00 hodin u spodního vchodu do Zoo z Drážďanské ulice, vstupné je dobrovolné. „Výtěžek poslouží na vybavení plánované záchranné stanice při naší zoo, která bude sloužit pro handicapované živočichy z naší přírody, tedy i pro netopýry“, objasňuje vedoucí zoologického oddělení Petra Padalíková.

Další akce, která se koná již následující den, souvisí s velkou sportovní událostí připravovanou v Ústí nad Labem. „Koník rozbíhá rodinný běh v zoo, to je název akce upozorňující na to, že se v Ústí nad Labem opět poběží Mattoni 1/2Maraton. V sobotu 3. září v odpoledních hodinách (14.00 – 16.00 hodin) jsou v horní části zoo mezi výběhem zeber a poníků připraveny soutěže, do kterých se mohou zapojit děti i s rodiči,“ popisuje Nikola Roštejnská, pracovnice Útvaru kontaktu s veřejností. „Na pěti stanovištích se dětem po splnění úkolů bude postupně plnit soutěžní kartička, na kterou v cíli získají odměnu, ty nejmenší se navíc mohou projet na našich ponících. Na závěr akce budou všichni účastníci zařazeni do slosování o tři registrace 1+1 na dm rodinný běh, který se uskuteční 17. září jako součást velkého sportovního svátku,“ doplňuje Nikola Roštejnská.

Autor:
Vydáno: