54. Zlín film festival 2014

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež se koná ve dnech od 30. 5. - 5. 6. 2014 ve Zlíně. Vybírat můžete z nepřeberné nabídky filmů pro děti i mládež, navštívit můžete taky některou z doprovodných akcí. Přispět na dobrou věc a přijít na koncert pro nadaci Kapka naděje může být taky fajn.

Pořadatelé letos lákají na Dny polské kinematografie, uvidíte snímky oblíbených polských tvůrců. Přijďte okouknout některou z odpoledních projekcí. Dopoledne chodí většinou školy, do sálu bývá problém se dostat, ale pokud budete mít kus štěstí, představení jsou v té době zdarma. Od 13. 00 hodin se v rámci odpoledního promítání můžete za čtyřicet korun usadit v některém z šesti sálů Golden Apple Cinemy a jen tak, pro zábavu zkusit tipnout, který film bude letos patřit k těm oceněným. Možná, že budete mít dokonce stejný názor jako porota, a když ne, tak nevadí. Podíváte se na to, jak se točí filmy pro mládež i jinde na světě. Výběr je velký. Ve filmovém programu najdete tvůrce z Polska, Brazílie, Německa, Finska, Kanady, USA, Francie, Ruska i Mexika. Přijďte se podívat, na jaké pohádky se dívají děti v Gruzii, na Filipínách nebo v Íránu. Hrát se tradičně bude i ve Velkém kině a Letním kině. Tak doufejme, že počasí letos bude pohádkám přát.

Vstupenky si můžete v předprodejích koupit od 9.00 do 20.00 hodin. K mání je i filmpas. Jeho držitel má nárok na dvě vstupenky denně zdarma a stojí 120 Kč. Odpoledne, od 13. hodiny, zaplatíte již zmíněnou čtyřicetikorunovou částku. Děti do šesti let mají vstup zdarma.

30 5 . - Jako úvodní host k Dnům polské kinematografie vystoupí na zlínském náměstí Míru Ewa Farna. Koncert se uskuteční v pátek v 18.hod. Na tento den je připraven i program Škoda auto a Škoda motorsport, kde uvidíte 8 testovacích vozů a ukázky bezpečnostních prvků. Na fanoušky hokeje čeká autogramiáda mistrů ČR z roku 2014 Zdeňka Okála a Petra Lešky a autogramiáda známých závodníků rallye Kopeckého a Dreslera.
Nad Zlínem bude po desáté hodině večerní k vidění tradiční velkolepá ohňostrojová show.

31.5. - Interaktivní celodenní program pro celou rodinu pořádá na zlínském náměstí Míru partner Enapo. Příznivci lego stavění můžou v pasáži centra Zlaté jablko okouknout výstavku Legománie. Fanoušci hry Minecraft a nadšenci YouTube a on-line videí se potkají ve Velkém sále Kongresového centra. Celý den završí Xindl X, v 19. hodin přijďte na jeho koncert a následovat bude i autogramiáda.

1. 6. - Bude dnem Rádia Junior. Na náměstí Míru bude připravený program pro děti, čeká vás charitativní pečení s Unicef. Zazpívá Kašpárek v rohlíku a pokud jste příznivci Jiřího Mádla, určitě si nezapomeňte přijít pro jeho podpis do pasáže ve Zlatém jablku. I slepé a slabozraké děti umí hezky malovat. Vyhlášení vítězů soutěže „Radost tvořit" se uskuteční ve 13.00 hod.

2. 6. - Nás čeká den s MF DNES a s ním i koncert skupiny CHINASKI v 18. hod. na zlínském náměstí. Ve velkém sále Kongresového centra uvidíte ve stejný čas Jaroslava Uhlíře s kapelou. Pokud mají vaši rodiče rádi legendu českého divadla Jiřího Suchého, můžou zajít na jeho vernisáž výstavy a prohlédnout si obrázky.

3. 6. - Tento den se představí jako benefiční. Konat se bude aukce, veřejná dražba filmových klapek, které pro tuto příležitost vymalovaly, nazdobily a věnovaly známé osobnosti. Na klapky se stojí zato přijít podívat, jsou fakt krásné. Některé obyčejné, jiné úplně netradiční. Od 14. hodin můžou malé děti před Velkým kinem namalovat svůj obrázek na chodník křídami a potom se na vlastní oči podívat na Majdu Reifovou a Michala Suchánka, kteří letos spolu s kapkou naděje přidají svoji hvězdu na chodník slávy před kinem. Přijede taky cirkus LeGrando s veselým programem. Večer se koná na náměstí Míru koncert pro nadaci Kapka naděje. Tento fond pomáhá nemocným dětem, vybavuje nemocnice novými přístroji, snaží se o to, aby se děti v nemocnicích cítily líp. V 18. hodin pro vás zazpívá Bára Basiková. V tento den se nezapomeňte stavit na zlínské vlakové nádraží, čekat a promítat bude tradiční Kinematovlak a Vlak plný úsměvů.

4. 6. - Se koná den České televize a jeho velký interaktivní program, spousta her a soutěží. Od 10. hodin se můžete přijít pobavit na náměstí, svoji autogramiádu tu bude mít Bára Basiková a Ruda z Ostravy.

5. 6. - V odpoledních hodinách bude připraveno na náměstí Míru sportovně hudební odpoledne plné cykloatrakcí a zábavy. Skupina Nebe zahraje a taky se vám podepíše na památku, uvidíte mladou dvacetiletou talentovanou zpěvačku a písničkářku Lenny.

A co dál? Zajděte si třeba na celotýdenní program pro nejmenší. Koná se od 8.00 na Zlínském zámku a v jeho přilehlém parku. Děti i dospělí tu najdou pohádkové dílny, Večerníčkovo minikino, kouzlení, soutěže o ceny, stezku odvahy. Vyřádit se můžou v parku plných atrakcí, kde na ně čekají trampolíny, koloběžky, cyklodráha a skákací hrad. Konat se bude pěvecká soutěž, přijdou pohádkové postavičky. Čeká na vás lego koutek nebo komisař Vrťapka ve své detektivní kanceláři.

Tak se stavte, ve Zlíně se už na vás po 54. těší :)

Autor:
Vydáno: