Prázdninová foto a literární soutěž „Přátelství“

Soutěž již skončila (31. 8. 2014 23.59).

Máme tu prázdniny a s nimi i čas, který trávíme se svými kamarády. Někteří z nás poznají spoustu nových kamarádů, třeba na různých táborech, nebo naopak v létě utuží své přátelství s kamarády ze školy třeba na příměstských táborech. Prostě přátelství a kamarádství k létu patří. Samozřejmě nemusí jít jen o lidské kamarády, přátelství přeci může vzniknout i mezi lidmi a zvířaty.

Pokud se chcete soutěže zúčastnit a vyhrát moc hezké ceny stačí na e-mail redakce zaslat fotografii se svým kamarádem a k ní zaslat nějaké krátké povídání a nebo zaslat sepsaný příběh o svém kamarádovi, například co jste společně prožili anebo kde jste se poznali a proč je pro Vás právě tento kamarád tak důležitý.

Tři výherce velké letní soutěže vybere redakce. Jeden získá krásné LEGO Duplo – Cirkus na cestách, další moc hezkou a napínavou knihu Narozen o půlnoci – Dračí znamení a třetí vybraný výherce získá audioknihu Inheritance.

Příspěvky zasílejte na *** soutěž již skončila *** do konce prázdnin, tedy do posledního srpna. Vyhodnocení proběhne během začátku září.

Výhry do soutěže věnoval Fragment a LEGO Duplo. Moc děkujeme.

LEGO Duplo – Cirkus na cestáchNarozen o půlnoci – Dračí znameníInheritance

Příspěvky, které nám zasíláte

Přijdeš, když tě potřebuju,
i když tě nevolám,
neřekneš, že otravuju,
řekneš, že vše zdolám.

Než tě stačím poprosit,
pomůžeš mi se vším rád,
nezlobíš se na mě za to,
neb jsi dobrý kamarád.

A když sám máš problémy,
přijdeš bez ostychu,
ať tě trápí cokoli,
není mi to k smíchu.

Tak si žijem rok, pět, deset…,
stále jsme si víc než vhod,
hráli jsme si jako děti,
teď chodíme pro důchod.

Pala Jaklová

Přátelství

Mým největším přítelem je už od malinka kniha. Kniha je věrný přítel, který mi neodmlouvá a je se mnou kdykoliv a ráda :-).

Čtu všechno. K většině knížek se po čase vracím a znovu je přečtu jedním dechem. Moc ráda mám dílo pana Jirotky Saturnina, u kterého se vždycky hodně nasměju, ale nesmazatelnou stopu ve mě zanechalo dílo A.Dumase - Robinson Crusoe. Už jako malá jsem tuto knížku milovala a pořád se k ní ráda vracím. Přečetla jsem jí tak 10x a pořád si připadám, jako že jí čtu poprvé a napjatě očekávám, co mi přinese další stránka knihy. Bude to asi tím, že Robinson zažil něco, co většina lidí nezažije a uměl se s tím vypořádat opravdu dobře a statečně. Toto dílo je pro mě velkou inspirací pro případ, že bych někdy ztroskotala s lodí, tak snad by mi tato kniha bylo hodně nápomocná při překonávání úskalí na opuštěném ostrově. A proto všem „dobrým přátelům“ knížkám a obzvláště Robinsonovi za všechno moc díky.

Romana Jarošová

Autor:
Vydáno: