Téma týdne – výstavy

Soutěž již skončila (21. 6. 2015 23.59).

Chodíš rád/ráda na výstavy? Jak často a s kým? Jaká výstava Tě nejvíce překvapila a která třeba zklamala? Která je Tvá nejoblíbenější? Chodíš na výstavu obrazů nebo třeba spíše na výstavy hraček nebo pohádek?

Téma týdne – výstavy

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

Medvědi rádi chodí na výstavy do Muzea Českého krasu, ale i do Městské galerie v Berouně. Poslední měsíc tohoto školního roku jsme zde navštívili dvě výstavy výtvarného umění. První výstavou byly práce dětí základních škol v Berouně, kde jsme jako oddělení měli též obrázky, jako jedni z mála družin v Berouně. Výstava se jmenovala Talent 2015. Druhá výstava, která byla otevřena nedávno, je věnována 750. výročí první zmínce o městě Beroun. Nyní totiž vrcholí oslavy založení našeho města. Nachází se zde spousta krásných obrazů od regionálních výtvarníků, která nás zavádí do nejrůznějších zákoutí našeho slavného královského města. Setkali jsme se zde s obrazy výtvarníka Karla Součka, Jiřího Kahouna, který nedávno byl u nás na besedě jako spisovatel pro děti, ale i s obrazy Goldmanna a dalších. Opravdu krásná výstava, kde jsou i historické obrázky starého Berouna.

Medvědi, Beroun–Závodí

Na výstavy obrazů nemám buňky správné,
taktéž nejsem fanoušek doby hodně dávné,
zajímá mě každá akce, co by mi nabídla
strašidla a bubáky či výstavu jídla.

Pěkná byla výstava vynálezů Cimrmana Járy,
nebo akce pod názvem „Mág a čáry máry“,
teď pojedu na výstavu traktorů a prasátek,
budou tam i králíčci, už se těším na pátek.

Pavla Jaklová

Autor:
Vydáno: