Téma týdne – vtipy a vtipné historky

Soutěž již skončila (17. 1. 2016 23.59).

Co se Ti v poslední době stalo veselého, úsměvného? Nebo co Tě třeba rozesmálo u přátel? Co považuješ za nejvtipnější čin Tvého života a proč? Znáš nějaký dobrý vtip? Rád(a) vtipy vyprávíš?

Téma týdne – vtipy a vtipné historky

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

Vtipy vyprávím strašně ráda.
Ani ne tak ráda, jako strašně☺

Pavla Jaklová

Co nám provedl náš domácí mazlíček

Moje babička má doma tři kočky a psa Dorku. Je to taková domácí zoologická zahrada.

Kdo říká, že se kočka a pes nesnese, tak nikdy neviděl, jak tato společnost u nás doma funguje. Černá retrívka Dorka je děsně nenažraná a je schopna si zapomenuté pamlsky podat ze stolu, kuchyňské linky i odjinud. Kam nedosáhne, tam pošle kočku. Ta jí vtipně shodí schované rohlíky z vysoké poličky na zem a Dorka je všechny sní. Kočky často utíkají ven, a pokud jsou dveře zavřené, řeknou Dorce, která skočí na kliku a cesta je otevřená. Všechna zvířata se mazlí, pusinkují a kočky spí na Dorce. Prostě ideální soužití.

Jednou ale Dorka na svoji nenažranost doplatila. Prababička upekla celý plech borůvkového koláče. My jsme se už těšili na to, jak si ho dáme, až se vrátíme z výletu na kolech. Najednou se ozval telefon. Volala prababička Milena a tázala se, zda jsme ten koláč odvezli s sebou na výlet. Babička hned věděla, co se stalo, jen se jí nechtělo Mileně říct, v kterém žaludku asi koláč skončil. Nakonec ale musela babičku poslat na zahradu, aby se podívala alespoň po pekáči. A měla pravdu. Dorka, když něco většího rozměru ukradne, jako kuře, kus kýty, celou veku připravenou na chlebíčky, misku naloženého masa, věnec buřtů......tak si to odnese do nejzazšího kouta zahrady, kde si nikým nerušena svůj lup vychutná. Babička Milena byla moc smutná, když skutečně v rohu zahrady prázdný pekáč našla.

Ale tím příhoda nekončí. Bylo to jako v Čapkově pohádce o pejskovi a kočičce. Vyplnila se neblahá babiččina předtucha, že tentokrát se Dorka přecenila. Po našem návratu byl pes ještě v dobré náladě, ale posléze začal polehávat a f'ňukat, sténat a nafukovat se. Nic naplat, i když jsme mohli říkat: „Kyš, kyš, můžeš si za to sama,“ přesto jsme o psa dostali strach a běželi k našemu veterináři. Ten, i když je na leccos v naší rodině zvyklý, kroutil nad představou celého pekáče kynutého těsta hlavou a vyslechli jsme si i narážky na naši inteligenci, jako kdybychom ten pekáč zblajzli na posezení sami. Nakonec se dá říct, že všechno dobře dopadlo, ale nutno zdůraznit, že veterinář na tom měl jen malou zásluhu. Poté, co se Dorka dokonale vyprázdnila na podlahu v jeho ordinaci, začala jevit zase zájem o okolí, a dokonce se šla podívat, co má pan doktor připravené k svačině. Další hodování jsme jí už nedovolili a doprovázeni ne zrovna zdvořilým komentářem doktora jsme spěšně opustili ordinaci.

Johana Seidlová, 8.B

Vánoční příhoda s kočkami

Tato příhoda se stala na naší chalupě, kde jsme trávili letošní Vánoce.

Den před Štědrým dnem jsme si s mamkou a bráškou šli k našemu sousedovi pro kapra. Je rybář. Když jsme tam přišli, jeho žena nám řekla, že není doma a že si kapra musíme z kádě vylovit sami. Kapr se vzpouzel, ale nakonec jsme si ho v tašce nesli živého. Poté co jsme kapra s pláčem zabili, mamka si ho odnesla před chalupu na zápraží, že si ho připraví raději tam. Celou dobu, co rybu čistila, ji sledovaly naše dvě kočičky a mlsně se olizovaly.

Mamka svou práci dodělala, kapra v míse položila na schody a odešla. Po chvilce jsem vyšel ven a vidím, jak obě naše kočky baští kousky ryby.

Rozběhli jsme se za nimi po zahradě a museli jsme vypadat strašně legračně. Nakonec kočky byly rychlejší a obě se někam se svým úlovkem schovaly. Když se vrátily, olizovaly se až za ušima.

Maminka se trochu zlobila, ale nakonec jsme se všichni museli smát, že naše kočičky měly šťastné a veselé Vánoce o den dřív.

Adam Krov, 6.B

Nastoupí stařenka do autobusu a ptá se šoféra: "Nechčete ožíšky?"
"Ale ano, děkuji."
Druhý den to samé a šofér říká: "Dejte si i vy, babi!"
"Chlapče, já už nemůžu, já už nemám žuby!"
Třetí den znovu: "Šynku, nechčeš ožíšky?"
Šofér se celý zvědavý zeptá: "Babi, a odkud máte ty dobré oříšky?"
"Vyčumlané z Toffifee…"

Lenka Toušová

Vtipy mám ráda, bez smíchu by život byl příliš smutný.
A hlavně smích léčí.

Humor je koření života,
ať je krásně nebo slota,
s vtipem živo lépe utíká,
radost má,kdo vtipy říká

Vladimíra Komendová

Šly tři okurky a jedna řekne: „Je mi nějak špatně.“ Druhá ji odpoví: „Vždyť jsi nějaká zelená.“

Bětka Langmajerová

Pepíček se propadne na ledu a křičí. Přijde k němu pán a ptá se: „Proč křičíš, Pepíčku?“ Pepíček odpoví: „Protože jsi hluchý.“

Anna Fučíková

Na horách čeká v restauraci muž a žena. Čekají na rajskou. Rajče na lyžích se shora křičí a najednou jim spadne do klína rajská. Žena i muž řeknou: „To je ale obsluha.“

Anna Fučíková

Přijde Pepíček domů a říká: „Tati, já jsem dostal dvojku.“ A tatínek na to: „Blahopřeji! A z čeho?“ „Z chování,“ odpoví Pepíček.

Matěj Smejkal

Syn se ptal tatínka: „Tati, podělal tě někdy pták?“ „Ne“, odpoví tatínek. Syn říká: „Ale jo!“ Tatínek se ptá „A kdy?“ Syn odpoví: „Právě teď.“

Adam Šantora

Víte, proč se Ninjové plíží? Protože se stydí.

Tadeáš Hanke

Šli dva rytíři a jeden povídá: „Pojedeme autem do hospody?“

Miroslav Koubík

Tři blondýnky jedou v autě a zastaví na semaforu. První říká: „To je hezká barvička (červená). Druhá říká: „Tahle také (oranžová), Třetí praví: „A ta je úplně nejkrásnější.“ (zelená). Naskočí červená a první blondýnka říká: „Jé, tu už jsme viděli, a jedou dál.“

Adéla Dufková

Byl jednou jeden Pepíček a ten měl jít s babičkou a dědečkem do obchodu koupit rohlíky. Pepíček viděl na zemi stokorunu a ptá se babičky: „Babi, můžu ji zvednout?“ Babička odpoví: „Ne, ne. Věci se ze země nesbírají.“ Jdou dál a babička najednou upadla. Dědeček říká Pepíčkovi: „Pepíčku, zvedni babičku ze země!“ Pepíček odpoví: „Ale dědo, babička přeci říkala, že se věci ze země nesbírají!“

Karolína Váňová

Je Sněhurka a sedm trpaslíků. Sněhurka dostane pro trpaslíky 4 jablíčka a má je všechny podělit stejným dílem Jak to udělá?

Veverušáci

KARKULKA

Jde červená karkulka lesem a potká vlka.
Vlk jí povídá: „Ahoj krávo.Kam jdeš?“
Karkulka: „Proč mi říkáš krávo?“
Podívej mám červené botičky, červenou sukýnku, červenou vestičku.
Vlk: „A kde máš košíček?“
Karkulka se plácne do hlavy a říkne: „Já kráva“

Veronika uhlířová

Autor:
Vydáno: