Téma týdne – vesnice

Soutěž již skončila (19. 7. 2015 23.59).

Máš rád(a) vesnice? Znáš někoho, kdo na vesnici bydlí? Jezdíš na vesnici třeba za příbuznými nebo za kamarády? Myslíš si, že je lepší vesnice a nebo město? Myslíš si, že má vesnice nějaké přednosti? Chtěl(a) bys jednou žít na vesnici? Myslíš si, že je lehké nebo těžké žít na vesnici? Můžeš i namalovat panorama své oblíbené vesnice, nebo její tajemné zákoutí.

Téma týdne – vesnice

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

Všichni se tu známe,
blízko k sobě máme,
město v dáli, blízko hory,
míváme však taky spory.

Za velikým nákupem
musíme z vesnice ven,
zábavu si zařídíme sami,
grilovačku nebo tancování.

Úřad jde až večer do práce,
umí získat slušné dotace,
nový chodník vede k autobusu,
jsou tu mínusy, ale víc plusů.

Směješ-li se: „Hle, vesničtí balíci,“
neurazí nás tvá hloupá slova..
Ty zas nevíš, že mléko neroste v krabici
a že kráva není fialová.

Pavla Jaklová

Vesnice

Žijeme ve městě, a proto se nám zdá, že vesnice je taková větší rodina. Každým rokem jezdíme do vesnice Nebřeziny u Plas, v oblasti Plzeň – sever na letní tábor. Ve vesnici je během roku velmi klidno. Žije zde jen něco málo desítek stálých obyvatel. Je to malá vesnice a lidé se tu navzájem dobře znají. Oni jsou tu spokojení. Žijí zde třeba celý život a založili zde i svoje rodiny. Nám se vesnice též líbí, je klidná, malebná, na řece Střele a obklopená lesy. Také se nám zde dobře žije, ale pouze čtrnáct dnů na táboře. Nevíme, zda bychom si zde zvykli žít celý rok. Můžeme říci, že vesničané se na nás již těší. Někteří nás chodí navštívit i do tábora, a když léto končí, končí tábory, vesnice se opět ukládá k stereotypnímu způsobu života. Tak Nebřeziny, zase za rok!

Beroun–Závodí

Jak by měla vypadat vesnice?

Vesnice jsou krásné, lidé jsou tam na sebe hodnější než ve městě a každý má psa, který mu hlídá dům. Také tam bývají farmy kde chovají prasata, slepice, kozy, krávy a ovce, nejlepší jsou ale koňské farmy, tam si totiž můžete vybrat koně, o kterého se potom staráte a na kterém můžete jezdit. Všechny děti tu spolu kamarádí a chodí do stejné školy a když škola skončí jdou si hrát ven nebo třeba do lesa trhat maliny, ostružiny,borůvky či jahody z kterých jim potom doma maminka udělá koláč. Je tu i starodávný hrad, ve kterém straší duchové a velký rybník, kam se horkokrevní lidé z okolí chodí koupat. Pro malé i velké děti se hraje každou druhou neděli v malém kulturním domě pohádka a pro dospělé je tu dvakrát do roka ples. Mají tu vše důležité: nemocnici, pekařství, nádraží, cukrárnu, obchody se zbožím atd. Ale co je hlavní, ve vesnicích se všichni znají, pomáhají si a mají se rádi a to je hlavní rozdíl mezi městem a vesnicí.

Věra Polášková

Vesnice lepší než město je,
klid a pohoda tu panuje.
Skoro všichni se tu znají,
Velice dobře spolu vycházejí.
V 10 večer už je tu klid,
jak rád bych tu chtěl pořád žít.
Žadné metro ani vlak,
jen slepice a nějaký ten pták.
Auto projedu jen někdy,
když ho vidím, jsem celý bledý.
Samý smog a nějaké plyny,
vzduch je tu potom černobýlí.
Avšak vesnice ta krásná je,
každý si tu užije.

Michal Doležal

Autor:
Vydáno: