Téma týdne – vesmír

Soutěž již skončila (10. 2. 2018 23.59).

Myslíš si, že je opravdu nekonečný? Že jsme v něm sami? Existují mimozemšťané? Chtěl(a) bys někdy letět do Vesmíru? Jakou planetu bys rád(a) navštívil(a)? Myslíš si, že člověk bude jednou bydlet i na jiných planetách? Máš rád(a) naší planetu? Líbí se ti a proč? Bál(a) bys ses letět raketou? Namaluj nám nějakou planetu, mléčnou dráhu, nebo třeba něco jiného z vesmíru.

Téma týdne – vesmír

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

 • 7. 2. 2018, Veverušáciveršík, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 • 6. 2. 2018, žluté oddělení školní družiny při ZŠ Mozartovaobrázek
 • 5. 2. 2018, Šimon Ševčík a maminkaveršík
 • 5. 2. 2018, Petr Műller, 6 letobrázek
 • 5. 2. 2018, Radomír Pavlíkveršík
 • 4. 2. 2018, Gruber Tobiášobrázek »kolektivní výhra«
 • 4. 2. 2018, Hána Lukáš1, 2 »kolektivní výhra«
 • 4. 2. 2018, Kaštánková Františka1, 2 »kolektivní výhra«
 • 4. 2. 2018, Raffayová Michaelaobrázek »kolektivní výhra«
 • 4. 2. 2018, Štechová Sáraobrázek »kolektivní výhra«
 • 4. 2. 2018, Voldán Matěj1, 2 »kolektivní výhra«

Vesmír

Velmi krásné a zajímavé téma, které oslovilo děti z Veverušáků, 2. oddělení školní družiny Beroun – Závodí. Oslovilo nejen děti, ale i nastávající vychovatelky z druhého ročníku SPgŠ Beroun, které k nám dochází na praxi každé úterý. Tentokrát si pro nás připravily téma „Vesmír“ a to opravdu nemělo chybu.

Scházíme se po obědě ve školní jídelně a vychovatelky na nás již čekají. Nikdo z nás netušil, co bude tématem dnešní praxe – úterý 6. 2. 2018. Usedáme na koberec a hned začínáme. Probíhá malá beseda o tom, co je to vesmír, co všechno zahrnuje. Povídáme si o jednotlivých planetách, o jejich zajímavostech. Snad ani nastávající vychovatelky netušily, co dnešní téma všechno přinese. Poklonu sekly před dětmi, neboť jejich znalosti o vesmíru jsou opravdu bohaté. Po půl hodince povídání se rozdělujeme na skupiny a začíná druhá část našeho odpoledne. Naším úkolem bude ztvárnit vesmír jako takový. Nejprve si vytvoříme podklad, se šablonou měsíce. Vytvoříme vesmír od odstínů světle modré až po temně černou. Bílou temperou nastříkáme skvrny jako zářící hvězdy. Pak necháváme sušit, následně sundáme šablonu měsíce, který nám zůstane bílý. Z barevných papírů si připravíme planetky, mimozemšťany, ale i raketu. Když je vše připravené, dolepíme koláž vesmírných těles. Ani vychovatelky ani my Veverušáci jsme netušili, jak krásné odpoledne prožijeme. Nejen odpočinkové, ale zejména to, co jsme nasbírali všichni nových informací o „vesmíru“. A proto i po zásluze, paní vychovatelka za svůj výstup obdržela jedničku. A kdyby se mohla dát i hvězdička, měla by i hvězdičku. Na závěr jsme si ještě zasoutěžili ve skládání puzzle po skupinách. Dnešní den byl opravdu super! Děkujeme.

Veverušáci z Berouna

Čím bych chtěl být, až budu velký,
vybrat si není úkol těžký,
jasná je totiž volba moje,
kosmonautem chci být..to jisté je.

Letět velkou raketou do vesmíru,
člověk musí mít velkou víru,
vše vše proběhne v pořádku,
a člověk uletí obrovskou dálku,
a stane třeba na Měsíci,
úsměv pak bude na mé líci!

Šimon Ševčík a maminka

Vesmír, to jsou hvězdy a planety,
patříš tam tedy i ty.
Potom taky galaxie a černé díry,
jaké má vesmír tedy míry?
To se těžko definuje,
protože vesmír ten nekonečný je!
Zkoumat a pochopit se ho snažíme,
vše se ale nikdy nedozvíme!

Radomír Pavlík

Autor:
Vydáno: