Téma týdne – velikonoce

Soutěž již skončila (12. 4. 2015 23.59).

Máte rádi Velikonoce? Kde a s kým je trávíte nejčastěji? Máte nějakou veselou příhodu? Chodíte na koledu? Jaká je vaše koleda? Jsou to jen vejce nebo i nějaké sladkosti? A co holky, kdo k vám chodí na pomlázku? A čím pomlázku oplácíte? Poléváte kluky? Děláte si vlastní pomlázku?

Téma týdne – velikonoce

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

Hody, hody, doprovody,
koledníci už jsou tady,
vymrskaj tě maličko
a ty jim dáš vajíčko
modré, žluté, červené,
jaké si kdo vzpomene.

Hody, hody, doprovody,
zajíc hopká do zahrady,
nese s sebou košíček
plný malých vajíček.
Kam je schoval? Kam je dal?
Nevzdávej to, hledej dál.

Pavla Jaklová

Přijeli k nám na Velikonoce na návštěvu příbuzní ze Švýcarska. Tam slaví "šmigrust " tak, že ženu a děvčata obdarují krásným čokoládovým zajíčkem nebo srdíčkem a tím to končí. Můj švagr Sepp se ale vydal na cesty s mým manželem, který je vždy o pomlázce k ženám velmi mírný a zdvořilý, ale milý Švýcar (kterého mám mimo jiné velmi ráda), posilněn alkoholem, na který není zvyklý a nevím co mu tentokrát můj manžel předváděl, protože na to co následovalo budu pamatovat do smrti. Po návratu se na mne vrhl, je to kus chlapa, hodil si mne přes rameno a cestoval do koupelny. Nejdříve jsem v kuchyňských "futrech" dostala příšernou ránu do hlavy, takže do koupelny jsme dorazili: on potácejícím se krokem a já s jiskřením v očích a bolestí hlavy. Oblečenou mne hodil do vany, nastavil si tryskem ledovou vodu a začal mne po celém těle resuscitovat. Trvalo to nekonečně dlouho, alespoň mi přestalo jiskřit v očích, potom se vítězně usmál a přestala jsem ho zajímat. Zajíčka ani vajíčko ode mne nedostal, to jsem měla dostat já od něj, jak to chodí ve Švýcarsku.

Už jsem mu dávno odpustila, protože je to typický Walisan, na jedné straně ředitel vinařské společnosti, na druhé sedlák a chovatel krásných švýcarských koz. Prožili jsme ve Švýcarsku spoustu nádherných dovolených, žijí v horách, poblíž města Brig, které je v centru Alp, takže v létě úžasné slunění s výhledem na nádherné Alpy a v zimě lyžovačky, o kterých se nám u nás ani nesní. Už se přestanu "chvástat", měl to být velikonoční příběh, takže s milým pozdravem končím a půjdu asi spinkat.

Helga Škapová

Hody, hody pomlázka,
vejce, slípka, ošatka.
Anča, Bětka s Anetkou,
sešvihám ji pomlázkou.

Vanesa Ježková

Hody, hody doprovody,
utíkal jsem podle vody.
Vymrskal jsem holku,
dala mi pár vdolků.
Měl jsem taky řehtačku,
zařehtal jsem na Kačku.

Kašpar Kobr,
Kuba Pírko,
Honza Zedník,
Vanesa Ježková

Hody, hody, doprovody,
já jsem běžel podél vody.
Upadlo mi pět vajíček,
měl jsem jich pár desítek.
Jedno se mi rozbilo,
bylo celé na hnědo.

2. skupina školního klubu Beroun

Hody, hody, doprovody,
máme doma vrbu.
Ta nám nosí pomyhody,
každým rokem v dubnu.

2. skupina školního klubu Beroun

Hody, hody, doprovody,
dejte trochu dobré vody.
Slavíme dnes Velikonoce,
tak nám dejte jedno vejce.

Skupina ŠK – Linda Mikulová,
Tonda Scafari,
Martin Raffay

Hody, hody, doprovody,
dejte aspoň trochu vody.
A k tomu pár vajíček,
ať jich máme plný košíček.

4. skupina ŠK – Natálka Kalinová,
Vojta Církva

Autor:
Vydáno: