Téma týdne – sourozenci

Soutěž již skončila (1. 2. 2015 23.59).

Máte nějaké sourozence? Pokud ano kolik? Jsou mladší nebo starší? Máte je rádi, jsou pro vás vzorem? Co společně provádíte? Máte nějakou hezkou společnou příhodu? Chtěli byste ještě nějaké další sourozence?

Téma týdne – sourozenci

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

  • 2. 2. 2015, Nikola Martincováobrázek »vítěz soutěže«
  • 1. 2. 2015, Monika Hrubáveršíky
  • 31. 1. 2015, Vojta Sladkýveršík
  • 30. 1. 2015, Mirek Jeníčekobrázek
  • 29. 1. 2015, Medvědi, 2. oddělení ŠD Beroun–Závodípovídání
  • 29. 1. 2015, Tomáš Dvořákveršík
  • 29. 2. 2015, Lukáš Jarošobrázek
  • 28. 1. 2015, Kristýna Petráškovásourozenci
  • 28. 2. 2015, Blanka Pincováobrázek
Jedinou sestru já mám,
všechno co mám, jí ráda dám.

Udělám pro ni první poslední,
protože důležitějšího člověka v mém životě není.

Vyrostly jsme spolu, a první lásky zažily,
život pohromadě jsme si vždy náramně užily.

Již do dospělosti se řítíme,
co si však počnem ještě nevíme.
Životy se nám brzy rozdělí,
a my z toho budem dlouho nesmělí,
budeme mít vlastní rodiny,
obě se odstěhujem z naší milované dědiny.

Budeme snad děti a dobrou práci mít,
šťastně a spokojeně si v budoucnu žít.

Sestra však sestrou navždy zůstane,
a naše přátelství nikdy nezklame.

Monika Hrubá

Já mám sestru Ájinku,
máme se moc rádi,
někdy spí u mě v pokojíku
vždyť jsme kamarádi.
Někdy hodně zlobíme
mamince to vadí
ale moc nás miluje
jsme její dvě děti.

Vojta Sladký

Sourozenci

Scházíme se v prostorách školní družiny Medvědů a naším částečným programem je seznámení se nejen s rodinou, kde žiji, ale především se svými sourozenci. Vždyť určitě se chce každý pochlubit se svou mladší či starší ségrou či mladším nebo starším bráchou. Vždyť ti jsou ti nejvíce blízký, kterým se mohu svřit, které mohu poprosit o pomoc či radu a oni my vždy vyhoví.

Tibor Nevelöš bydlí se svými rodiči a sourozenci v Berouně. Navštěvuje naši školu a chodí do školní družiny. Má o rok staršího bratra Adama, který chodí stejně k nám do školy a navštěvuje školní klub. Doma, když přijde ze školy, na ně čeká 5 měsíční sestřička Sára. Přestože jsme o tolik let starší, máme rádi Sáru, vždy se na ni těšíme a hrajeme si s ní. Díky rodičům prožíváme všichni společně velká dobrodružství, jezdíme na vodu, dovolené, hory. Máme se všichni moc rádi.

Bětka Langmajerová má o mnoho let staršího bratra Vojtu. Dříve bydleli na Lhotce u Berouna, v současné době se přestěhovali do Berouna. Bratr s námi nebydlí, je mu již dvacet. Studuje v Praze vysokou školu a také zde žije. Když byl s námi, moc na mně neměl čas a tak jsem si ho pořádně ani neužila. Věřím však, kdyby mi bylo nejhůř, jistě by mne pomohl.

Veronika Veleva má mladší sestru Natálku. Obě se máme moc rády. Je jí šest let. Chodí do školky. Její velký zájem je o balet a zpěv a to také provozuje v zájmovém kroužku. Má moc ráda kočičky a my si doma spolu také na ně hrajeme. Věřím, že bych ji nikdy nezradila, a kdyby potřebovala pomoc, tak ji pomohu.

Verunka Vysoká má osmnáctiletého bratra Vaška. Je s ním velká legrace. Někdy mi i hlídá, když rodiče potřebují někam odejít. Asi mi má moc ráda a není mu to protivné, když si se mnou hraje. Mám ho ráda. Spolu si hrajeme různé hry. Ale stane se, že se někdy ani nevidíme.

Anička Fučíková má dva bratry, oba jsou mladší. Jáchym a Štěpám jsou docela milí. Někdy jim ublížím já, potom oni zase mne. Jáchymovi je šest let, chodí do první třídy a tomu druhému Štěpánovi jsou čtyři. Již chodí do školky. Trávíme společně mnoho času, hrajeme hry a někdy i doma všichni zlobíme.

Nina Petráňová je sama, nemá žádného sourozence. Nejsem rozmazlená a ani si nepřipadám jako jedináček. Mám spoustu kamarádů, kteří mi sourozence nahradí. Hrajeme si všichni společně, hrajeme hry, chodíme na výlety a navzájem se navštěvujeme.

Tadeáš Hanke má dvě mladší sestřičky Brigitu a Justinu. Justině je šest let a chodí do první třídy. Takže se ve škole vidíme, chodí i do družiny. S Justinou trávím více času. Mladší Brigita chodí do mateřské školky. Nejvíce se užijeme všichni doma. Hrajeme hry, čteme si a trávíme spolu hodně času i o víkendech.

Oliver Hirsch bydlí se svým mladším bratrem v Berouně. Bratr se jmenuje Tadeáš a chodí do první třídy na stejnou školu i do školní družiny. Hrajeme si spolu a užíváme každé volné chviličky, abychom byli pouze spolu.

Ráďa Popelík má staršího bratra Lukáše. Lukášovi je deset a chodí do čtvrté třídy a navštěvuje školní klub. Je mrzout a je někdy velmi protivný. Někdy ho nemám rád ani já. Má rád bojovky a rád hraje šachy. Má hodně kamarádů a trochu mlsá. Někdy se mu nechce vůbec nic, přesto pak však jde a udělá to, co je potřeba.

Míra Koubík má malého brášku Erika. Hraje si s ním a má ho moc rád. Oba se mají velmi rádi. Bude již chodit do školky. Občas si s ním hraje i naše sestřenice Katka. Budou mu tři roky. Spolu koukáme na televizi a stavíme si lego.

Jiří Fortuník má mladšího bratra Matyáše, který po prázdninách půjde k nám do první třídy. Někdy mě otravuje, ale vesměs se máme rádi. Hrajeme si na tabletu, stavíme z lega, hrajeme hry, sportujeme. Mám ho rád.

Maruška Hirnerová má starší sestru Aničku, které je již 16 let. Moc se máme rády. Spolu nejraději trávíme čas při filmu nebo pohádce. Občas má špatnou náladu a podařilo se jí vyvrknout mi malíček. Má malého psíčka Ozzíka. Je to velký závislák na počítači. Nejraději jsme však spolu.

Nikolka Ježková má sestru Vanesu. Má ji hodně ráda a sdílí spolu pokojíček, takže jsme spolu každý den. Chodíme společně do stejné školy. Já chodím do družiny a ona do klubu. Je moc hodná, i když si někdy vjedeme do vlasů. Jinou sestru bych nechtěla. Je jí deset let. Je to nejlepší sestra na světě. Jinou bych nechtěla.

Medvědi, 2. oddělení ŠD Beroun–Závodí

Na jaře, na jaře,
budeš jezdit v kočáře.
Zatím jenom tiše
ležíš mámě v břiše.

Tomáš Dvořák

Sourozenci

Mám tři sourozence dvě sestry a jednoho bratra sestry jsou starší a bratr je mlatší.
Mám je všechny ráda a jsou pro mě vzorem.
Trávíme společně volný čas třeba tak že chodíme na procházky, malujeme jsi, hrajeme hry…atd.
Máme spoustu hezkých příhod.
A žádného sourozence už bych nechtěla.
A o jedné příhodě jsem se rozhodla napsat.

Moji nejlepší sourozenci na světě

Bylo mi zrovna 6 let když jsme se měli s mamkou a ségramy stěhovat do Vojkova.
Stěhovali jsme se kvuli tomu že naše mamka a táta se rozhodli rozvést.
Brečela jsem protože sem nechtěla od táty a od kamarádů prič.
Ale pak přišli ségri a řekli at´ nebrečím že i tam si zvyknu a najdu nové kamarády.
Tak jsem přestala brečet a šli jsme k babičce která bydlela kousek od nás.
Netrvalo ani dva týdny a už jsme byli přestěhovaný.
Mamka jsi pak našla přítele a měla s nim bráchu.
Pak se vzali a řekli mi že za bejvalími kamarády můžu jezdit.
Pak se stalo že sme se dozvěděli že táta umřel při autonehodě.
A v tom my taky hodně pomohli mé ségry hezky se o mě starali.
A STARAJÍ SE TAK DODNES!!!
Jsem ráda že je mám a nikdy je nechci ztratit!!

Kristýna Petrášková

Autor:
Vydáno: