Téma týdne – přeřeknutí

Soutěž již skončila (18. 10. 2015 23.59).

Jaké se Ti stalo nejhorší přeřeknutí? A co ve Tvém okolí, co se komu povedlo zkomolit? Trénuješ nějaké jazykolamy? Jaký jazykolam je podle Tebe nejhorší?

Téma týdne – přeřeknutí

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

  • 18. 10. 2015, Polášková Věraveršík
  • 18. 10. 2015, Pavla Jaklováveršík
  • 17. 10. 2015, Johanka Berrováveršík,obrázek
  • 17. 10. 2015, Jarmila Pincováveršík
  • 16. 10. 2015, Kristýna Svobodová, 9 letveršík »vítěz soutěže«
  • 16. 10. 2015, Šimonek Hečaveršík
  • 16. 10. 2015, Honzík Jeníčekveršík
  • 15. 10. 2015, Eva Toušováobrázek
Tři bratři šli při šeru,
vystrašili příšeru,
přešli les,
mez,
a řeku,
řekneš to bez přeřeků?

Polášková Věra

Moje spolužačka na gymnáziu je autorkou zajímavého přeřeknutí před maturitní komisí. Tvrdila naprosto sebejistě, že Mistr Jan Hus byl upálen v Kostnici a jeho popel hodili do vína. Teprve tehdy, po čtyřech letech studia, spolužačka pochopila, že v prváku špatně rozuměla výkladu a špatně si to zapsala, a popel upáleného byl nasypán do Rýna. Předpokládám, že málokterá maturitní komise řeší technické parametry ukládání popela – předsedkyně se tehdy zajímala, v jaké nádobě bylo víno nalito a kolik popela se tam vešlo ☺

Pavla Jaklová

Neuměla jsem říkat písmena "ř" a "r". Chodila jsem s maminkou na logopedii, paní logopedka byla moc hodná a moc se mi tam líbilo.

Na písmeno "ř" jsem trénovala tento jazykolam: Řehoř řeže dříví, už je z toho celý křivý. Mařka vaří večeři, čeká na Tě Řehoři.

Na písmeno "r" jsem trénovala tento jazykolam: Trnky, trnky, trnečky, modré hrnky, hrnečky. Mrkev, mrkev, mrkvička, pro malého králíčka.

Králíčky mám moc ráda, proto jsem udělala jednoho z keramiky a posílám jeho obrázek.

Johanka Berrová

Hádejte čemu jsem říkala Kakagon?
Lepidlu Kanagon :)
a díky tomuhle příspěvku jsem si dokonce zkusila vygooglovat jestli se ještě tohle lepidlo vyrábí a velké překvápko, které mě dostalo je, že ano, ale říká se mu Kanagom :) a tak si říkám jestli se lepidlo přejmenovalo a nebo celá léta žiji v iluzi , že to byl Kanagon :)

Jarmila Pincová

Chceš-li něco říct,
dávej pozor na jazyk.
Když se ti zamotá,
tak to pěkně zkomolíš.
A když už se přeřekneš,
nesmíš dát nic znát
a můžeš si jít zas hrát.

Kristýna Svobodová, 9 let

Křečková polívka = čočková,
pes buldozer = buldok
Andulko šafářová, housličky nemáš doma…
teta Tužka = Jituška
tramvajová zastávka s názvem Obrovský sloup, který pořád hledal z okna a volal, kde je! = skutečný název zastávky je Okresní soud

Šimonek Heča

Jednou o hodině hudební výchovy jsme se učili o Františkovi Škroupovi, ale já jsem si ho přejmenoval na Františka Šaroupa :) :)

Honzík Jeníček

Autor:
Vydáno: