Téma týdne – podzim

Soutěž již skončila (25. 9. 2016 23.59).

Máš rád(a) podzim? Co na něm máš nejraději? Rád(a) se procházíš například v přírodě? Slavíš například dušičky? Nebo rád(a) jíš svatomartinskou husu? Také nám můžeš nakreslit (vyrobit) podzimní obrázek, nebo zvířátko z podzimních plodů. Fantazii se meze nekladou.

Téma týdne – podzim

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

Podzim hýří barvami,
nad našimi hlavami
pestří draci létají,
rozhlíží se po kraji.

Zbarven je do hěndozlata,
poproste a máma, táta,
určitě s vámi půjdou rádi
zúčastnit se drakiády.

Pavla Jaklová

Poslední den babího léta

Loudám se pestrobarevným parkem. Skrz prsty stromů na mě shlíží zlatavý pastýř sněhobílých beránků. Krásný to den!Najednou se v dáli jako přízrak zjeví černošedá mračna, která svými mohutnými pažemi obejmou celou krajinu. Slunce schovají pod svůj neprodyšný kabát a převezmou vládu nad nebesy.Malí beránci rychle plují pryč, aby se vyhli tomu zlatému vlkovi. A když už pod šedivým hábitem zmizí i poslední kousek blankytné oblohy, začnou do posledních listů bubnovat kapky.Nejdřív tiše, aby ohlásily svůj příchod, a pak silněji..... Kapky se změní v šedavé šmouhy závodící, která dřív namaluje kruh do čerstvých kaluží.Najednou se zvedne vítr, zalomcuje s deštníky, změní cíl kapek, ohne stromy a shodí vlasy do obličeje.Neutichající nebeské řádění ničí babí léto. Z pestrobarevných listů se stává jakýsi čvachtavý šedohnědý koberec. Pavoučí náhrdelníky zničil déšť a perly se rozkutálely po trávě. Mezi zelenými stébly se objevují blátivé skvrny a kaluže.A je to tady – fičák, blýskavice, plískanice, déšť, bláto, bahno......... podzim.

Kroužek kreativního psaní

Podzim

Stromy se vlní,
šustí i to trní.
Kaštany se sbírají,
děti potom jásají.
Listy žloutnou, to je věc,
je tu podzim, šup za pec.
Větve, ty jsou holé,
půjdeme na pole.
Jdeme pouštět draky,
na nebi jsou mraky.
Z komínů se kouří,
děti oči mhouří.
Už je tady listopad,
budeme se hezky smát.

Kroužek kreativního psaní

Období podzimu

Podzim. Všichni to známe. Začíná nový školní rok a s tím i řada povinností. Místo letních radovánek nás čeká deset dlouhých měsíců sezení ve školní lavici. Většina lidí tohle období nesnáší a modlí se, aby zase byly prázdniny.

Ale já jsem jiná, protože narozdíl od ostatních, období podzimu přímo zbožňuju. Je to vlastně takový přechod mezi létem a zimou. Není moc horko, ale relativně ani moc zima. Počasí je zkrátka akorát.

Co ale na podzimu úplně nejvíc miluji je ta atmosféra. To, že jdete ráno do školy a vidíte, jak z různých stromů opadává listí různých barev. Vždyť i skákání do listí může být zábava no ne? Jediná nevýhoda je, že můžete narazit na ježka, a to by pěkně bolelo. Nebo pokud fouká vítr, můžete třeba pouštět i draky. Řeknu vám, zážitek na celý život. Zvlášť, když ho pouštíte poprvé.

Jednou se mě kamarádka zeptala „Proč máš vlastně tak ráda podzim? Vždyť léto je o hodně lepší. Můžeš si užívat a prakticky nic nedělat. Podzim je tu jen proto, aby započal začátek školního roku.“

Jenže neměla pravdu. A věřte mi, i ta škola má své výhody. Třeba tu, že můžete potkat nové přátele a pak si s něma vyrazit někam do cukrárny. A navíc, kdyby jsme nechodili do školy, tak vůbec nic neumíme a byli by jsme naprosto tupí.

Období podzimu je zkrátka super. A tak, jako ostatní období má i podzim něco do sebe.

Dana Sedláčková

Podzim

Podzim to je období,
Ale taky trochu ledový.
Někdo ho miluje,
Někdo ho nemá rád,
Mne se osobně líbí,
A ,proto ho mám rád.

Mám rád také barevné listí,
Ale taky ve větru šustí.

A to je pro báseň vše,
Jako kdybych řekl mše.

beze jména

Na podzim jdeme pouštět draky,
oblékneme si svetr a tepláky.
Vítr fouká čím dál více,
rychle utíkáme pro rukavice.
Sluníčko už se snámi rozloučilo,
Teplo,bazen to už vše skončilo.
Padá listí padá,
chceme rychle do jara.

Vladimír Sýkora

Podzim

Listí,žloutne,opadává,
slunce dříve zapadává,
noci se nám prodlužují,
vánoce se přibližují,
Ještě vzpomene dušičky,
na hrob dáme svíčky a kytičky

Vladimíra Komendová

Autor:
Vydáno: