Téma týdne – oblíbený herec, herečka

Soutěž již skončila (24. 5. 2015 23.59).

Jaký je Tvůj oblíbený herce nebo herečka? Proč jí/jeho máš rád(a)? Ve kterém filmu Tvá oblíbená hvězda hrála nebo hraje? Chceš se s ní/ním někdy potkat? Nebo namaluj svého oblíbeného herce či herečku.

Téma týdne – oblíbený herec, herečka

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

 • 24. 5. 2015, Pavla Jaklováveršík
 • 22. 5. 2015, Medvědi, 2. oddělení ŠD Beroun–Závodíveršík
 • 22. 5. 2015, Eva Toušováobrázek
 • 22. 5. 2015, Tomáš Hugrobrázek
 • 22. 5. 2015, Lenka Hugrováobrázek
 • 22. 5. 2015, David Hugr, 10 letobrázek
 • 22. 5. 2015, Janička Dvořákováveršík
 • 21. 5. 2015, Romana Jarošováveršík
 • 21. 5. 2015, Markéta Könnyüováveršík »vítěz soutěže«
 • 21. 5. 2015, Jarča Pincováobrázek
 • 20. 5. 2015, Růženka Urbanováobrázek
 • 20. 5. 2015, Tereza Urbanováobrázek
 • 20. 5. 2015, Vladimíra Komendováveršík
 • 20. 5. 2015, Daniela Nischováveršík
 • 20. 5. 2015, Honzík Jeníčekobrázek

Moje nejoblíbenější herečka je Simona Stašová

Naprosto úžasná byla ve filmu Román pro ženy a z dětství si ji pamatuji v seriálu Přítelkyně z domu smutku, na který jsem se dívala mamince přes rameno. Dodnes mi při vzpomínce přeběhne mráz po zádech z jejího pohledu a hlasu v roli jedné z vězeňkyň.

Bez váhání jsem se přidala k potlesku vestoje po jejím excelentním monodramatu Shirley Valentine, kde dokázala, že bravurně zahraje jakýkoliv pocit.

A druhá nejlepší herečka je naše dcerka Michalka. Když má večer uklidit hračky, umí zahrát únavu tak věrohodně, že by to možná ani paní Stašová nedokázala :-)

Pavla Jaklová

Můj nejoblíbenější herec

V současné době naším nejoblíbenějším hercem je pan Otta Tesař. Jsou i jiní, které máme rádi, ale s tímto hercem, moderátorem je velká legrace. Naše družina s ním udržuje kontakt již po tři roky a je to super. Nyní jsme se s ním opět sešli všichni v družině 21. 5. 2015. Narodil se v Kladně. Po různých angažmá v divadlech dnes stojí na volné noze. Moderuje společenské události, zábavné a soutěžní pořady, plesy a show. Dospělí, naši rodičové a prarodiče jej znají z televizních seriálů a filmů – Na Palmě, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Pojišťovna štěstí, To nevymyslíš, Horákovi, Kriminálka Anděl a další. Pan Tesař vyučuje herectví a moderování na Letní herecké škole filmové a televizní agentury A – casting. U nás v družině v posledních několika letech nás seznámil s tím, Jak se dělá casting. O rok později nás seznámil s tím, Jak se dělá herectví. A právě 21. 5. jsme měli sehrát pohádku pod názvem, Jak se hraje Otesánek. Pan Tesař vždy s úsměvem přichází mezi nás, a jeho pořad je tak bezprostřední a perfektní. Do jeho pořadu vtáhne vždy co nejvíce dětí a v tom je asi to umění a jeho oblíbenost u nás. Vtipnými průpovídkami jsme tentokrát společně sehráli Otesánka. A to opravdu nemělo chybu. Jeho působení naživo je o něčem jiném, než si vyprávět o herci. Hodinové představení uteklo a my se museli rozloučit. Za jeho náklonost k nám v Berouně mu vděčíme za všechno, co pro nás dělá a přejeme mu hodně úspěchů v jeho práci.

Medvědi, 2. oddělení ŠD Beroun–Závodí

Můj oblíbená herec je Arnold Schwarzenegger, protože je velký a svalnatý a vždycky všechny zachrání. Je to můj vzor.

Janička Dvořáková

Mým oblíbeným hercem se stal po krasavcích Bradu Pittovi a Johnym Deppovi herec a režisér Til Schweiger. Tento německý herec natočil, režíroval a produkoval spoustu krásných a podle mého názoru také hodnotných děl, která stojí za shlédnutí. Nikomu nechci jeho filmy nutit, ale zkuste si dámy a třeba i pánové jeden večer zařadit do televizního programu film Klepání na nebeskou bránu a nebo Naboso (Barfuss) a dáte mi za pravdu, že je to krása a uroníte i slzu. Doporučuji si k televizi přinést vše, co ke sledování potřebujete, jako jídlo a pití a pak už neodcházejte a sledujte děj.

Tento herec není jen sexy, ale jeho filmy mají něco, co musíte vidět a nad čím se musíte zamyslet.

A i když hraje v nějaké kriminálce třeba padoucha a záporňáka, tak sedím a fandím mu :-)

Uvidíte, že mi dáte za pravdu a po čase se budete k těmto uvedených filmům vracet znovu a znovu.

Romana Jarošová

Moji oblíbení herci jsou David Tennant a Matt Smith. Protože hrajou oba hlavní postavu meho oblíbeného seriálu. Hrajou v Doctor Who? (Pán Času). David Tennant je 10. Doktor a ten zregenenuje na 11. Doktora (Matt Smith). Oba hráli společně ve filmu kde se jako Doktori potkali s Valecnym Doktorem :) Film se jmenuje Day of Doctor (v prekladu: Den Doktora).

Markéta Könnyüová

Moje oblíbená herečka patří mezi herečky starší generace,dnes bohužel hodně nemocná,ale celý život,i když ho sama neměla lehký,rozdávala radost,vyzařovala pozitivní energii,byla vždy laskavá a velice milá.Život bere s nadhledem,dokonce i o smrti mluví jako o něčem pěkném,dokonce říká,že se na smrt těší.Nezapomenutelné role jako Tornádo Lou v Limonádovém Joovi,kněžna v Babičce nebo babi Chmelíková seriálu Gympl.Ať jsou to role každá jiná,vždy byla hvězdou a dokázala zahrát vše.A dokonce i v tak vysokém věku,kterého se dožila vypadá elegantně a nóblesně.Mrzí mě ,že jsem se s ní nikdy nesetkala osobně,dnes to možné již není,ale přeju jí,aby se dožila aspoň 100 let a v srdci mnoha lidí bude stále zářit jako velká hvězda.

Vladimíra Komendová

Mým nejoblíbenějším hercem, kterého miluji již od dětství je Bud Spencer. Je to můj filmový hrdina. Jeho postava obra, veliké srdce, železné svaly, mysl prosťáčka. To vše Bud Spencer přivedl ve svých rolích k dokonalosti. Zejména ve filmech, kde hrál se svým životním filmovým partnerem Terencem Hillem. Snad všechny scény z jeho filmů znám nazpaměť a dodnes mi tečou slzy smíchy při každé repríze. I teď, když píšu, tak mi před očima běží scéna z filmu Pravá a levá ruka ďábla, jak vůdce Amišů volá s roztaženýma rukama: "Vítejte bratři". A Bud zašeptá Terencovi do ucha: "Odkud ví, že jsme bráchové?" A už se musím zase smát. A jeho rány, které rozdával všem padouchům, kdy používal ruce jako kladiva, snad ve všech filmech, jako je třeba Sudá a lichá, Trumfové eso, Dva výtečníci, Banánový Joe... atd. atd., dnes už zlidověly jako spencrovky. Říká se, že smích prodlužuje život. A jestli je to pravda, tak mi ho Bud Spencer prodloužil o několik let. Ráda bych se s ním někdy potkala, a kdyby se tak stalo, tak bych mu za to poděkovala.

Daniela Nischová

Autor:
Vydáno: