Téma týdne – nakupování

Soutěž již skončila (14. 2. 2016 23.59).

Chodíš rád(a) nakupovat? Do jakých obchodů chodíš nejraději? Kam naopak nikdy nevstoupíš? Kolikrát za týden/měsíc chodíš nakupovat? Kolik utratíš peněz? Chodíš sám(a) nebo s kamarády?

Téma týdne – nakupování

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

Nevybírám ráda boty,
nákup šatů nesnáším,
moc ráda si však vybírám
to, co potom v klidu sním.

Velmi ráda v létě v zimě
jdu na nákup hraček,
nejradši však nakupuji,
když mám hodně kaček.

Pavla Jaklová

Co způsobil jeden nákup

Jednou se stala taková nepříjemná věc. Maminka s babičkou šly v polední přestávce na velký nákup. Když se vrátily, byla už čekárna plná pacientů, babička pracuje totiž jako lékařka v jednom docela malém městě, kde se všichni znají, mohli bychom říci, že si všichni vidí až do talíře.

Musely jít několikrát a těžké tašky pronášet přes čekárnu. Za dveřmi v předsíni potom nechaly nákup a babička spěchala do ordinace. Když chtěla po práci uklidit nakoupené věci, zjistila, že peněženka, která byla na vrchu jedné tašky, tam není. „To není možné, nechávala jsem ji tu, viděla jsem, že tam byla. „Babička byla nešťastná nejen kvůli ztrátě peněženky, kterou měla ráda, peněz a platebních karet. Hlavně jí leželo v hlavě, že by snad některá z pacientek udělala takovou věc. Druhý den oběhla banky, zrušila karty a tím zdánlivě celá věc skončila. Asi za týden šla babička sázet na zahradu kytky. Zaujala jí zcela nová hromádka země v záhonku, která se vydouvala něčím, co tam kdosi chtěl nenápadně zahrabat. To bylo překvapení, když z hromádky vytáhla svoji ztracenou peněženku. Příhoda se opakovala ještě asi dvakrát pokaždé, když babička nechala někde doma válet peněženku bez dozoru. Karty už jsme nerušili, nikoho nepodezírali, ale vyrazili s motyčkami přerýt zahrádku. Pokaždé byla skrýš vypátrána, i když pokaždé byla rafinovaně jinde.

A zajímá vás, jak je to možné? Je to velmi jednoduché, v naší rodině máme našeho milovaného pejska, skvělou fenku Aimy, která se nám tímto způsobem stará o zábavu, a hlavně nás učí uklízet vždy a všude, ať se děje, co se děje.

Johana Seidlová, 8. B

První nákup

Honzík měl 6 let, byl předškolák, neuměl číst ani psát, ale jeho velkým přáním bylo, aby mohl jít sám nakupovat. Až se dočkal. Maminka mu řekla, že má koupi 5 rohlíků, mléko a máslo. Peníze mu dala do malé peněženky a tu vložila do látkové tašky, pro jistotu mu napsal na lístek, co má koupit, kdyby to zapomněl, aby dal lístek paní prodavačce a ta mu už poradí. Tak nastal jeho vytoužený den. Oblékl se a šel do malé samoobsluhy, která je blízko jejich domu a nemusí přecházet přes silnici. V obchodě to dobře zná, chodí sem často s maminkou nakupovat, tak mu nedělalo problém, aby všechno našel. Napočítal 5 rohlíků, počítat umí dobře a pak i ostatní věci, u pokladny zaplatil, věci dal do tašky a kráčel domů. Byl velice spokojený, jeho první nákup dopadl na jedničku.

Vladimíra Komendová

Autor:
Vydáno: