Téma týdne – knihy

Soutěž již skončila (8. 2. 2015 23.59).

Čtení podporuje fantazii, tak zkus namalovat nějakou knižní ilustraci, tvou oblíbenou knižní postavu a nebo vymyslet nějaký příběh.

Téma týdne – knihy

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

Milujeme čtení knížek
taky hezké obrázky
které na nás vykukují
z naší čtené pohádky.

Spisovatel napsal knížku
aby se nám líbila
malíř obrázky tam vložil
aby ten text zdobila.
Čerty, víly, hastrmany
to vše ten malíř dovede
taky s ošklivou zlou ježibabou
pohádkou nás provede.

Když vezmou děti do ručiček
hezky psané pohádky
co uvidí jako první?
- no přece krásné obrázky…

Hana Samsonová

Byl jednou jeden pilný veverušák, kterému se ten rok podařilo shromáždit zásobu na zimu dříve než obvykle. Seděl ve svém doupěti a přemýšlel, co by tak mohl dělat. Spižírnu měl nacpanou k prasknutí, takže pro oříšky ani houby už nikam nemusel. Venku nebylo příliš teplo, sluníčko nesvítilo, a tak ho to veverušáka ani ven netáhlo. Rozhodl se, že si trošku poklidí ve svém doupěti. Odsunul postýlku a začal pod ní vytírat.

Úplně vzadu v rohu našel zapadnutou knihu. Vůbec netušil, jak se tam kniha dostala, kde se tam vzala a jak dlouho tam může ležet. Asi ještě p předcích. A protože to byl příliš zvědavý veverušák, řekl si, že pokud tak dlouho neuklízel, ještě chvilku to počká. Přesunul postel zpátky na její původní místo,uklidil mop, uvařil si oblíbený bylinkový čaj a usadil se s knihou do pohodlného křesla.

Kniha byla plná nejrůznějších pohádek a ta kniha byla kouzelná. Veverušák začal číst poslední pohádku, O Popelce, a jakmile přelouskal poslední řádek, otočil stránku, aby se potěšil pohledem na obsah, tedy seznam všeho, co už přečetl. V tom okamžiku se ale začaly dít věci - kniha se zahalila do modrožluté mlhy, trochu v ní zapraskalo, zaskřípalo, zacvakalo, zašustilo, a taky zacinkalo a zakloktalo, mlha se rozplynula, stránka s obsahem zmizela a místo ní se v knize objevila stránka úplně nová, s nadpisem nové pohádky.

Když veverušák dočítal nově "přirostlou" pohádku O sedmi kůzlátkách,opět se objevila mlha, nastalo praskání, skřípání, cvakání, šustění, a taky cinkání a kloktání... a nová pohádka byla na světě, tedy v knize. A tak veverušák hltala jednu pohádku za druhou, a pokud neumřel, tak sedí ve svém pohodlném křesílku a čte pohádku ještě teď.

Pavla Jaklová

Ten náš malý Cipísek,
posadil se na písek.
Hraje si tam rád,
je to náš kamarád.

Také běhá po lese,
tam kde může, schová se.
Dělá různé vylomeniny,
ale je to klouček nevinný.

Monika Pozlerová

Autor:
Vydáno: