Téma týdne – hračky

Soutěž již skončila (13. 3. 2016 23.59).

Jaká je Tvá nejoblíbenější hračka? Máš nějaké zážitky z hraní si, kdy se ponoříš do své fantazie? Namaluj nám svou oblíbenou hračku a nebo napiš nějaký vlastní příběh ze svých her.

Téma týdne – hračky

Pokud chceš vyhrát tuto knihu, tak nám napiš pár veršů, jakkoliv dlouhou povídku nebo namaluj obrázek. Nezapomeň, že tvé příspěvky musí vystihovat toto téma týdne.

Své dílo pošli na *** soutěž již skončila *** a nezapomeň připojit své celé jméno a adresu, abychom Ti v případě výhry mohli odměnu zaslat.

Příspěvky, které nám zasíláte

 • 13. 3. 2016, Michalka Jaklováobrázek, panenka Nanynka
 • 13. 3. 2016, Natálie Kaštánkovámedvídek
 • 13. 3. 2016, Michaela SitterováPlováček
 • 13. 3. 2016, Nela LuskováŽaneta
 • 13. 3. 2016, Natálka Čajánková, 10 letobrázek »vítěz soutěže«
 • 12. 3. 2016, Petr Műller, 5 roků1, 2
 • 12. 3. 2016, Julinka Berrováobrázek
 • 11. 3. 2016, Kačka Jeníčkováobrázek
 • 11. 3. 2016, Lukáš Jarošobrázek
 • 10. 3. 2016, Nikola Ježkovátřpytka
 • 10. 3. 2016, Miroslav Koubíkkuchyňka
 • 10. 3. 2016, Toník Scafaritulík
 • 10. 3. 2016, Nina Petráňovámaugle
 • 10. 3. 2016, Veronika Vysokápejsek
 • 10. 3. 2016, Adéla Dufkovákrtek
 • 10. 3. 2016, Anička Fučíkovámyšák
 • 10. 3. 2016, Majda Lednickákočka
 • 10. 3. 2016, Tereza Dvořákováhraní, to každého baví
 • 9. 3. 2016, Adéla Dufkováobrázek
 • 9. 3. 2016, Jiří Fortuníkobrázek
 • 9. 3. 2016, Anna Fučíkováobrázek
 • 9. 3. 2016, Nikola Ježkováobrázek
 • 9. 3. 2016, Miroslav Koubíkobrázek
 • 9. 3. 2016, Alžběta Langmajerováobrázek
 • 9. 3. 2016, Majda Lednickáobrázek
 • 9. 3. 2016, Nina Petráňováobrázek
 • 9. 3. 2016, Antonín Scafariobrázek
 • 9. 3. 2016, Matěj Smejkalobrázek
 • 9. 3. 2016, Veronika Vysokáobrázek
 • 8. 3. 2016, Honzík Jeníčekobrázek
 • 7. 3. 2016, Veronika uhlířováobrázek

Panenka Nanynka

Nejradši mám Nanynku,
usměvavou panenku,
prohlíží si se mnou knížku.

Když jí potom kručí v bříšku,
dám jí jogurt či hrozinky,
má se dobře u maminky.

Postýlku má svou maličkou,
jezdí se mnou za babičkou,
chovám ji a objímám,
protože ji ráda mám.

Michalka Jaklová

Medvídek

Byla jedna rozmazlená holčička Anička, která měla spoustu hraček, kterých si ale vůbec nevážila. K osmým narozeninám dostala od rodičů krásného měkkoučkého medvídka, ale jako k jiným i k medvídkovi se nechovala hezky. A tak byl medvídek za chvíli celý špinavý a otrhaný. A protože to byl kouzelný medvídek, rozhodl se, že už u Aničky být nechce a že tedy půjde do světa a najde si jinou holčičku, která ho bude mít ráda a bude mu s ní dobře.

Jednou v noci počkal, až všichni v domě usnuli a vyšplhal z okna. Naštěstí Aniččina rodina bydlela v přízemí, tak to pro medvídka nebyla taková výška. Poprvé v životě se medvídek ocitl v noci na ulici. Vše pro něj bylo strašidelné. Pouliční lampy blikaly, netopýři létali, sovy houkaly. Medvídek za každým rohem viděl strašidlo. A jak se potichoučku pohyboval po ulicích, v dálce uslyšel zvuk, jako by tichý dětský pláč. Pomalu se přibližoval k místu, odkud ty vzlyky přicházely, až přišel k malému domku, kde svítilo slabé světýlko. Nahlédl okénkem dovnitř a uviděl v postýlce holčičku, která plakala. Okénko bylo pootevřené, a tak neslyšně vklouzl dovnitř. Pomaloučku, aby holčičku nevylekal, vyšplhal po peřině až k ní, přitulil se k ní a tlapičkou ji hladil až do té doby, než klidně usnula.

Příští ráno, když se holčička probudila a uviděla vedle sebe medvídka, radostí zavýskla. Hned medvídka očistila, vykartáčovala ho a připravila mu postýlku. Od té doby z nich byli nejlepší přátelé a každou volnou chvíli trávili spolu.

Natálie Kaštánková

Plováček

Víte, kdo je můj hrdina? Sice se mi nejspíš budete smát, ale je to nafukovací delfín. Jednoho dne jsme se byli koupat já, mamka, taťka, sestra a můj kamarád Kevin na plavečáku v Písku. Vzali jsme s sebou takové ty normální věci, jako jsou plavky, ručník, opalovací krém, nějaké ty míčky na hraní a také jednu věc, za kterou se mi kamarádi posmívají, a tou je nafukovací modrý delfín. Pojmenovala jsem ho Plováček. Bez něj do vody nikdy nevkročím.

Všichni jsme už byli připraveni skočit do hlubokého bazénu, ale rodiče mě tam nikdy nechtěli pustit. Prý jsem na to podle nich moc malá a mohla bych se zde utopit, protože ještě neumím dobře plavat. Tak jsme kvůli tomu museli jít s mým kamarádem Kevinem do středního bazénu, kde jsem nohama dosáhla na dno. Samozřejmě jsem si s sebou vzala svého nafukovacího delfína Plováčka. Tak jsme si tam tak plavali a hráli si, čas ubíhal a po nějaké době jsem navrhla Kevinovi, abychom zkusili jít potají do hlubokého bazénu. Kevin souhlasil, a tak jsme si to k němu namířili.

Měli jsme obrovské štěstí, protože mamka s taťkou tam nebyli. Proto jsem neváhala ani minutu a skočila do bazénu. Vynořila jsem se a chtěla jsem se postavit, ale nešlo to. Na dno jsem zde nohama nedosáhla. Zpanikařila jsem a začala volat na Kevina: „Kevine, pomoc, dělej něco!“ Protože Kevin nebyl moc dobrý plavec, bál se pro mě skočit a jediné, co ho napadlo, bylo, hodit mi nafukovacího Plováčka. Sebrala jsem poslední zbytky sil a chytla jsem se svého delfínka. Vynořila jsem se nad hladinu, zalapala po dechu a snažila jsem se co nejrychleji dostat z bazénu. Unavená a roztřesená jsem vylezla ven, objala Kevina a řekla mu: ,,Děkuju....“ Hned potom jsem si vzala svého Plováčka a také jsem ho objala se slovy: ,,Děkuju moc, Plováčku, zachránil jsi mi život, jsi můj hrdina!“

Najednou se mamka s taťkou objevili u bazénu. ,,Co se děje... a co tady oba děláte?“ zeptala se mamka vyděšeně. ,,Nic, mami, nic se neděje, my jsme si jen tady s Kevinem hráli na babu,“ zalhala jsem. ,,Dobře, ale už budeme muset jet domů, tak už pojďte,“ řekl taťka.

Nikdo z rodičů stále neví, že jsem tehdy poprvé zalhala a jako neplavec porušila jejich příkaz a v hlubokém bazénu mě musel zachraňovat před utonutím kamarád Kevin s mým nafukovacím hrdinou Plováčkem, kterého mám dodnes na skříni ve svém dětském pokoji.

Není to jen obyčejná nafukovací hračka, ale je to můj kamarád …...můj dobrý kamarád.

Michaela Sitterová

Žaneta

Jmenuji se Amálka a je mi 9 let. Moc kamarádek nemám a proto si často hraju s panenkami a říkám jim třeba Zuzano, Anežko nebo nějakými jinými dívčími jmény, která se mi líbí. Moje paní učitelka tvrdí, že jsem na svůj věk dětinská a nezapojuji se do kolektivu, ale mně to vůbec nevadí.

Jednoho dne si mě v družině vyzvedla babička a šly jsme spolu do města. Ráda jsem se dívala do výloh se šperky, na figuríny s kamennými tvářemi, které byly vždycky moc pěkně oblečeny, a hlavně jsem ráda chodila do hračkářství, jestli nemají náhodou nějakou novou hračku, se kterou bych si mohla hrát.

A hned ten den, co jsem tam vešla, mě oslnila panenka, která byla oblečena do pomněnkově modrých šatečků převázané bílou mašlí a vlásky měla blonďaté, krátké po ramena. Byla to malinká roztomilá holčička jako živá. Věděla jsem, že jí chci, už jsem měla pro ni i jméno Žaneta.

Utíkala jsem za babičkou a volala: „Babičko, babičko, tu musim mít. Ona je tak krásná, podívej se!“ „No to máš sice pravdu, ale podívej se, kolik stojí, tolik korunek na utrácení nemáme.“ pochopila jsem to, ale přesto jsem byla smutná.

Každý den jsem myslela na to, jaké by bylo, kdyby tu vedle mě seděla a hrály bychom si, že pijeme čaj a jíme medovníky. Svým panenkám jsem vyprávěla, že v hráčkářství jsem viděla úžasnou panenku, která by byla jejich nejlepší kamarádka, ale že si jí nemůže babička ani rodiče dovolit. Smířila jsem se s tim, že Žanetka bude dělat radost jiné holčičce.

Dny plynuly jako voda, až najednou bylo 22. května a mně ten den došlo, že mám narozeniny. Maminka a tatínek mi uspořádali rodinnou oslavu a měla jsem krásný dvoupatrový, marcipánový dort.

Najednou děda držel něco za zády, v duchu jsem si pomyslela: „Co by to asi mohlo být za dárek?“ Dal přede mě růžouvou krabici. Rotrhala jsem balící papír a tam to bylo....byla to Žaneta! Vypískla jsem radostí. Maminka mi říkala, že jsem byla smutná, že nemám tuto panenku, a proto se složili: „.....a tady ji máš.... od nás všech.“ Poděkovala jsem a všechny objala.

Večer jsem Žanetce ukázala svůj pokojíček, hračky a až do noci jsem jí vyprávěla o sobě.

Od té doby zažíváme s Žanetou skvělá dobrodružství. Mám jí moc ráda.

Nela Lusková

Třpytka

Moje malá Třpytilka,
viděla i motýlka.
Třpytka je tak třpytivá,
jak viděla motýla.

Nikola Ježková – Veverušáci Beroun

Kuchyňka

Když se ráno probudím,
tak se vždycky rozjasním.
S bráškou si jdu hrát,
kuchyňku mám rád.

Miroslav Koubík – Veverušáci Beroun

Tulík

Můj Tulík je plyšáček,
je to Tulík miláček.
Je můj nejlepší kamarád,
a proto ho mám stále rád.

Toník Scafari – Veverušáci Beroun

Maugle

Maugle je můj miláček,
má moc krásný kožíšek.
Veliký je moc,
s ním je hezká noc.

Nina Petráňová – Veverušáci Beroun

Pejsek

Pejsek krásný plyšáček,
od malinka miláček.
Od malinka dodnes je,
dobrým talismanem je!

Veronika Vysoká – Veverušáci Beroun

Krtek

Tenhle krtek černý je,
venku se však nehrabe.
Vypadá jak z pohádky,
krteček můj překrásný.

Adéla Dufková – Veverušáci Beroun

Myšák

Myšák je rozkousánek,
zároveň můj milánek.
Myšáček můj milý,
je až moc roztomilý.

Anička Fučíková – Veverušáci Beroun

Kočka

Moje kočka tajemná,
nebojí se v noci sama.
Protože je noční dáma,
proto dlouho nevyspává.
Ráno skočí z postele,
a při tom se zasměje.

Majda Lednická – Veverušáci Beroun

Hraní, to každého baví

Každý den se těším na hračky,
když se ušpiní, dám je do pračky.

Králíčci, medvídci, poníci,
všechny je pohladím po líci.

Hraní je velká legrace,
běhat s batmanem po bytě je senzace.

Každý den mě to baví,
hraní problémy mé spraví.

Kdo si hraje, nezlobí,
takové je přísloví.

Tereza Dvořáková

Autor:
Vydáno: