Soutěž s Vítkem

Soutěž již skončila (6. 11. 2016 23.59).

Chceš získat krásné CD „Vítek na výletě“? Stačí nám jen zaslat obrázek či vymyšlenou povídku nebo básničku, ve které se bude vyskytovat Vítek.

Soutěž s Vítkem

Může se jednat o jakýkoliv obrázek, na kterém bude Vítek, malovat můžete pastelkami, vodovkami, prostě čím Vás napadne. Následně obrázek nascenujte nebo vyfoťte. Povídku či básničku můžete zaslat jakkoliv dlouhou, stačí klidně i čtyři řádky, hlavní je, aby se v ní opět vyskytoval Vítek. Vaše příspěvky posílejte na *** soutěž již skončila ***

Nezapomeňte připojit svoje celé jméno a adresu, abychom Vám v případě Vaší výhry mohli odměnu zaslat. Redakce vybere tři výherce, kteří získají CD „Vítek na výletě“.

Vítek na výletě

Ve zvukové podobě Vítek na výletě účinkují Zdeněk Dítě, Jan Seifert a Josef Barvínek. Vyprávění je podáno jazykem srozumitelným i malým dětem. Knihy autora Bohumila Říhy patří již po několik generací k oblíbené četbě pro nejmenší a jejich kvalitu prověřil čas. Jako bonus právě vydávaného CD jsou zařazeny i dva příběhy z dalších titulů tohoto spisovatele – Honzíkova cesta a O letadélku Káněti – v osobitém podání Václava Postráneckého.

 Odměnu do soutěže věnoval Supraphon. Děkujeme.

Příspěvky, které nám zasíláte

Vítek vyjel na výlet,
touží objet celý svět.

V Austrálii s klokany
bude hrát na skokany,
pak pojede dál a dál,
uvítá ho norský král.

V Mrtvém moři zaplave si,
v Brazílii pak pralesy
projde tiše jako myš,
kdy se vrátí? Co myslíš?

Pavla Jaklová

Poznámka

Mám pár výtek na Vítka:
neškrtá podle pravítka,
včera ztratil učebnici,
maluje si po lavici,
při obědě polil Jirku,
pořád tahá za cop Mirku,
po třídě se honil s Lídou,
Michala ušpinil křídou,
říkám mu snad posté,
ať nachodí pozdě,
neučí se, vykřikuje,
stále nové pikle kuje.
Co má ten kluk za nápady?
Já už si s tím nevím rady.

Věra Polášková

Vítek

Tenhle malý kluk,
roste jako buk.
Že ho neznáte?
Tak ho poznáte!
Knihu sobě přečtěte,
zajímavosti se dozvíte.
První třídu navštěvuje,
s učením si jenom hraje.
Umí dobře počítat,
na hvězdy se podívat.
Hvězdičky si říkají,
Vítkovi naději svítají!
Vítek bude hvězdářem,
to si ještě ukážem.

Veverušáci

Vítkovo pekařství u kouzelného rohlíku

V našem malebném městečku je, spousta obchodů a obchůdkú. Ale co je na něm nejvíce zajímavé, je malá Vítkova pekárna na náměstí. A už podle názvu to není obyčejná pekárna, tam se pane dějí věci. Kdysi to byla obyčejná pekárnička,sotva se z ní pekař Vítek uživil. Ale od té doby, co si pověsil nade dveře údajně kouzelný rohlík, se tam dveře ani nezavřou. Každý,kdo pod ním projde si pekárnu a její výrobky tak oblíbí že od jiných pekařů už zboží nechce. A chodí nakupovat už jen ke kouzelnému rohlíku. Tak náš pekař Vítek, má velice na pilno, protože má moc zákazníků kteří chtějí neustále nějaké novinky. To se ví, že se pekař Vítek moc snaží aby pekárna jen vzkvétala a zákazníci aby byli spokojení. Musel si přibrat ještě nové učedníky a prodavače. A šlo jim to všem moc hezky od ruky bylo vidět, že jsou všichni moc spokojení. Přes den, když je otevřeno tak je tam pěkný šrumec, ale v noci po setmění to se tam teprve dějí věci.To prý kouzelný rohlík co je nade dveřmi sleze dolů a každou noc přichystá pekaři Vítkovi a lidem nové překvapení. Ráno pekař Vítek, najde v pekárně napečený nový druh pečiva, na vále jsou připraveny všechny přísady co do toho kouzelný rohlík dal. Pekař si to vše dobře prohlédne a sestaví z toho recept pro učedníky. Samozřejmně, že je každý recept výborný a proto je Vítkova pekárna tak moc oblíbená.

)

Damiánek Ehl, 8 let

Vítek je chytrý klučina,
do lesa chodit začíná,
s hajným pěkně na posedu,
sleduje zvěř v dalekohledu,
musí být velmi tiše,
zvěř se chová plaše,
mají s sebou psa Azora,
jehož revírem je obora.

Vladimíra Komendová

Zdroj: Supraphon
Autor:
Vydáno: