Soutěž o krásnou knihu 12 půltónů

Soutěž již skončila (4. 5. 2019 23.59).

Chceš získat krásnou knihu „12 půltónů“? Kniha se originálním způsobem zabývá hudbou ve všech jejích možných podobách. Soutěžním úkolem je tedy hudba. Stačí nám jen zaslat obrázek hudby, tedy jak si ji představuješ nebo o hudbě sepsat pohádku, povídku nebo básničku a mít štěstí při výběru redakce.

Soutěž o krásnou knihu 12 půltónů

Je nutné slyšet, aby se člověk radoval z hudby? Kdy vznikl první hudební hit? Jak hudba působí na city? Jak a proč se liší hudební cítění v různých oblastech světa. Kniha je plná originálních otázek a překvapivých odpovědí. Autorka nepíše jen o skladatelích a dílech, ale i o principech, na kterých hudba stojí, a jak působí na lidské životy. Děti se dozvědí, kdo použil most jako hudební nástroj, jak vypadá melodie, proč je v Asii víc lidí s absolutním sluchem, jak souvisí evoluce se smyslem pro rytmus a co spojuje hudbu s astronomií.

 Obrázek nebo povídku či básničku zašli na *** soutěž již skončila ***. Jednoho výherce krásné knihy „12 půltónů“ vybere redakce.

Tato bezva kniha vychází v nakladatelství Portál. Pokud jste nevyhráli, nebuďte smutní, knihu si můžete objednat na stránkách nakladatelství.

Výherce
  • Aleš Gotzmann
Autor:
Vydáno: