Soutěž o krásné pohádkové CD

Soutěž již skončila (25. 12. 2013 23.59).

Chceš získat moc krásné CD Andělské pohádky na dobrou noc? Stačí jen na e-mail redakce zaslat pohádkový obrázek a k němu nějakou kratičkou pohádku na dobrou noc, opravdu stačí jen pár řádečků.

Soutěž o krásné pohádkové CD

Může se jednat o jakýkoliv obrázek k vaší pohádce na dobru noc, malovat můžete pastelkami, vodovkami, prostě čím Vás napadne. Následně obrázek nascenujte nebo vyfoťte a zašlete na *** soutěž již skončila ***. Samotnou pohádku můžete zaslat jakkoliv dlouhou, stačí klidně pár řádků.

Nezapomeňte připojit svoje celé jméno a adresu, abychom Vám v případě Vaší výhry mohli odměnu zaslat. CD Andělské pohádky na dobrou noc získá jeden výherce, kterého z došlých příspěvků vybere redakce. Svá dílka posílejte nejpozději do 15. 12. 2013 25. 12. 2013.

Moderátorka Ivana Gottová v těchto dnech dokončuje neobvyklý dárek pro všechny děti - načetla knížku Andělské pohádky…V pohádkách jsou princové, princezny, ale i normální děti, zažívající podivuhodné příběhy, jež může přesto prožít každý z malých posluchačů. Těm všem pomohou andělé, řešící s hrdiny spletité a nebezpečné situace v jejich životech.

Odměnu do soutěže věnoval Supraphon. Děkujeme.

Příspěvky, které nám zasíláte

Jelikož jsou všechny příspěvky ze školní družiny v Berouně, cenu dostávávají všichni dohromady. Doufáme, že se bude líbit a přejeme příjemný poslech.

Ježíškův svět

Jednoho krásného dne, 23. prosince, kdy se všichni připravují na Vánoce i Ježíšek se svými pomocníčky. Všichni se snaží velmi pomáhat Ježíškovi. Dokonce i Spáč vylezl ze své postýlky, aby pomohl Ježíškovi uspat hodné děti. A mezi tím nadělí Ježíšek s Pořádníčkem, který jim zamete i jehličí pod stromečkem, které tu opadalo. Ježíšek chválí Hvězdulku a praví: „Ta Hvězdulka, ta to ale krásně zabalila.“ Netopýrek Pírek zase hlídá během snů, aby se děti neprobudily ze spaní. Fukačo pracuje v Ježíškově dílně, a když se někde objeví prach na dárcích, tak ho odvane, odfoukne. A královna Věrtule pomáhá Poštískovi zase s poštou. A tak to rok co rok chodí v dílně každé Vánoce.

Výři – ŠD Beroun–Závodí 

Ježíškovo vyprávění

Byla jednou jedna holčička, která se jmenovala Evička. Žila v chudé rodině, ve které měla bohatého strýce. Ten strýc byl lakomý. Jednou šel strýc spát a Netopýrek Pírek ho našel. Nechal ho zatím spát v říši snů. Zdálo se mu, jak ho honí lidé z vesnice, ve které žije. Lidé po něm chtěli slíbené peníze, které dlužil vesnici. Poté žil v chudobě a zjistil, jak jsou na tom lidé, kteří nemají peníze. Když se zakrátko vzbudil, nechal postavit ve vsi banku. Od té doby půjčuje peníze lidem. Za to byl Netopýrek Pírek spokojen a nechal ho na pokoji. Evička za pár let vyrostla a byla velmi bohatá.

Puštíci – ŠD Beroun–Závodí 

Vánoce

Bylo jedno městečko a v něm všichni milovali Vánoce. Ale jedny ty Vánoce byly nepovedené. Do města se zrovna zrovinka přistěhovala rodina jménem Vydrova. A ty vůbec nevěděli, co jsou Vánoce. Pocházeli z daleké země. V ten okamžik zrovna přiletěl Poštísko k Ježíškovi a řekl mu, že do jednoho města odtud nedaleko se přistěhovala jedna rodina, která nezná Vánoce. K nim se hned přidal Ťápula a řekl, že se to musí hned napravit. Bylo to zhruba týden před Vánocemi. Všichni se připravovali, jen rodina Vydrova, nevěděla co dělat. Hvězdulka jim pomohla se stromečkem, královna Věrtule jim napekla cukroví. Netopýrek Pírek zjistil, co by si přáli od Ježíška. A na Štědrý den všichni i s Ježíškem a jeho pomocníčky slavili Vánoce. A od té doby rodina Vydrova slaví Vánoce.

Výrečci – ŠD Beroun–Závodí 

Den Vánoc

Když byl Štědrý den, sešly se všechny děti a těšily se na dárečky od Ježíška. Jednoho dne poslala maminka Janka na dříví. Když Janek šel do lesa, potkal cestou Hvězdulku. Ta se ho zeptala, kam jde. Janek jí sdělil, že jde do lesa na dřevo. Hvězdulka mu poděkovala, řekla jen tichým hláskem „aha“ a zmizela. Janek jde dál a dál, až dojde k pěknému místečku. Za chvilinku na tomto místečku posekal všechno nepěkné dřevo. Když se vracel zpět, ztratil orientaci a ztratil se. Chodí tak po lese a hledá cestu ven z lesa. Místo cesty z lesa potkal nějakého bezdomovce. Dali se spolu do řeči a Janek zjistil, že nemají žádné suché dříví na rozdělání ohně. Janek byl moc hodný a dal jim všechno své dříví, co měl. Šel dál a dál. Cestou potkal královnu Věrtuli a Ježíška. Královna Věrtule říkala, že je Janek moc hodný chlapec a předala mu jiné dřevo. Ježíšek se pozastavil a pravil, že je opravdu moc hodný a že mu dá předem dárek. To proto, jak se zachoval. Ještě jednou pochválil Janka a odvedl ho domů.

Kulíšci - ŠD Beroun–Závodí 

Autor:
Vydáno: