Literární soutěž „Rok 2014“

Soutěž již skončila (18. 2. 2014 23.59).

A máme tu další literární soutěž, tentokráte na téma – Rok 2014. Napište nám, co byste chtěli v roce 2014 dokázat, nebo kam byste se chtěli podívat nebo třeba co byste se chtěli naučit. Třeba jet na dovolenou k moři, nebo se naučit jezdit na koni, nebo třeba získat nové kamarády na táboře. Je jedno, jak dlouhý příspěvek bude, stejně jako je jedno, kolik je Vám let.

Literární soutěž „Rok 2014“

Příspěvky zasílejte elektronicky k nám do redakce na *** soutěž již skončila ***. Do zprávy nám nezapomeňte napsat své jméno a adresu ať víme, kam odeslat případnou výhru. Všechny příspěvky uveřejníme na našem webu.

Do soutěže budou přijaty práce, které přijdou nejpozději do 18. 2. 2014. Vyhodnocení proběhne co nejdříve. Redakce vybere jeden příspěvek, jehož autor získá moc hezkou knihu – Dětská ilustrovaná Bible. Výhru do soutěže věnovala společnost Fragment.

Příspěvky, které nám zasíláte

Smělé nebo směšné přání?!?

Co přál bych si v tomto roce?
U nás v knihovně dětí více.
Spisovatele, co napíší díla, které je budou bavit,
pak snad budou u knih více času trávit.
Vždyť čtením knih rozšiřují svou slovní zásobu,
Ne třeba ve dne i v noci číst, jen pravidelně - kratší dobu.
Bude dobré, když zapojí i svou fantazii,
z ničeho nic tak octnou se třeba v Tramtárii.
Doufejme, že pak místo vysedávání na internetu,
Věnují čas například knize „Vinetů“.
Sny doufám máme, aby se splnily,
v budoucnu proto se knihovny plnily.
Nyní končím svoje psaní,
nyní již znáte mé skromné přání! ☺

Alois Buček

Mimčo

Já bych chtěla už letos konečně otěhotnět a pořídit té mé prdelce sourozence.

Kristýna Kopřivová

Sbírka pohledů

Pokusím se dotřídit si
svoji sbírku pohledů,
má čtyřicet tisíc kusů,
bez času to nesvedu.

Každý měsíc přála bych si
zdolat jednu rozhlednu,
zatím jsem však v mínusu
- to mluvím jen o lednu.

Nerada bych zapomněla
na nejbližší osoby,
hlavně chci dát naší dcerce
dobrý základ výchovy.

Pavla Jaklová

Naučit se číst

Odpověď naší pětileté dcerky, která je nyní předškolačkou a doslova žije tím, že v září půjde do školy "jako velká holka". Na otázku, co by chtěla v příštím roce zvládnout mi odpověděla přesně následující:
"Chtěla bych se naučit číst. A chtěla bych se to naučit úplně dobře, abych mohla přečíst Timonkovi knížku." (Timonek je její mladší bráška a velice mě potěšil nesobecký důvod, proč chce něco umět)

Odeta Truksová

Samé jedničky

Chtěla bych si ve škole udržet samé jedničky a zlepšit se ve čtení. Doufám že se mi narodí sestřička o kterou se budu starat. Těším se, že budu mamince pomáhat s miminkem. Zatím mám jen panenky a ty mě už moc nebaví. Taky bych se ráda naučila hrát na flétničku. Budu na ni chodit až od září.

Zuzana Dašková, 8 let

Vnoučata

Letos bych chtěla věnovat všechen svůj čas vnoučatům.Vnučka má 2 roky a vnuk 5 let,já jsem ,jsem od ledna v důchodu a teprve teď si mohu vnoučat užít,předávat jim vědomosti a dát jim všechnu lásku.

Vladimíra Komendová

Nový rok

Vítek včera zjistil, že je nový rok. Takový nový rok se pozná lehce podle toho, že zpívají ptáci, volají na sebe, budou mít vajíčka. A taky kytky začnou kvést a budeme trhat hrášek, až vyroste. Sluníčko na nás přijede po obloze znova svítit a do nebe při tom budou lítat berušky. Nový rok pro Víťu začíná od začátku. Jarem.Na tento rok má spoustu plánů. Vyroste prý a bude z něho dospělý. Na puse bude mít fousy, jen se ještě rozhodne, jestli rezavé nebo růžové. Tím nenápadně maskuje, že se mu tyto dvě barvy zatím pletou. Každému koupí dárky, vydělá totiž spoustu peněz a zlata. Taťkovi přiveze nové auto s velkým volantem, nám s bráchou opravdovský fialový vrtulník. Babičce potom stavebnici robota. Naše mamka dostane oběd. Když se mamka ptala, proč ostatní dostanou tak drahé věci a ona jen oběd, Vítek odpověděl, že to bude zajímavá chuť. Bude to prý upečená malá myška. Sám pro sebe by si přál zmrzlinu, novou plastelínu a naučit se péct dort. To se mi na bráchovi líbí. Letos se chystá být boháčem a přesto zůstává skromný.

Vítek Bártek, 3,5 roku

O rok více…

A už je tady další z nových roků, dlouho očekávaný 2014. Jistě, měl přijít, všichni s tím počítali. Přišel a media a něj jaksi pozapomněla. Není vlastně ničím zvláštní. Konec světa přijít nemá, pochopitelně, mayský kalendář skončil už před časem.

Co znamená pro mě? Těžko říct, z roku uplynulo sotva čtrnáct dní. Pořád chodím na brigády, pořád píšu, pořád mám stejné zájmy. Nepřijde mi, že je to něco extra. Žiju jako kdokoli jiný, jsem normální, jak jsem vyrozuměla z článku Jste normální? tady na Veverušáku.Nebo ne. Vlastně jsem normálně nenormální. V lednu sháním kalendář na rok 2015. Není to překlep, opravdu mám plány na příští rok. Hlavně literární soutěže, jejich vyhlášení a někam si potřebuju poznamenat důležitou událost: MATURITA. Chystám se na ni jako chudý král do boje. Už několik let přemýšlím, z jakých předmětů a hltám povinnou literaturu. Je to ale ještě hudba daleké budoucnosti.Letos budu zase o rok starší. Nějaké plány by byly, samozřejmě. Ne nic nesplnitelného, cesta k nim je poměrně snadná, do Vánoc se mi možná vyplní. Jenom o nich ještě nemá smysl mluvit, abych je nezakřikla. Třeba se mi ani nepovedou, chce to taky trochu štěstí…Otázkou zůstává, jak rok 2014 dopadne celkově. Hlavně aby proběhl klidně. Aby se nic nestalo, žádná světová nebo přírodní katastrofa. Pak budu spokojená. A vy ne?

Lenka Martinková

Rok 2014

Chtěl bych vydat svou sbírku básní,
a projet se na koňském hřbetu.
Pomazat se kopou zralých višní,
a meditovat chvíli v Tibetu.

Chtěl bych být volný jako pták,
a lítat si jen tak nad mraky.
Chtěl bych opět umět začít milovat,
anebo tvořit každý den zázraky.

Co nejvíce míst procestovat,
a denně nové lidi potkávat.
Přitom se bláznivě zamilovat,
a na blbosti si od plic nadávat.
Chtěl bych zažít svých 15 minut slávy,
ale hlavně z toho nezblbnout.
Jen tak si lehnout do letní trávy,
a mimoděk cvrčka zaslechnout.

Chtěl bych si denně zpívat bez zábran,
jenž mě venku denně svazují.
Následně pak na křídlech černých vran,
svézt lidi, kteří mě opravdu milují.

Milan Morvay

Co bych chtěla

U moře jsem byla, na koni jsem jezdila jako školačka, partu kamarádů důchodců mám. Na počítači jsem se začala učit v 60 letech. Cizí jazyky bych se učila ráda, ale hlava mně je nebere. Tak teď už si jenom přeji, ať žiju tak, aby tělo a mysl byli v pořádku a já jsem si mohla vychutnávat dny se 4letým vnoučkem, občasným posezení s kamarády a mohla jsem si zajet (teď už i s vnoučkem) na výlet do míst na Valašsku, kam jezdím raději než k moři. Přeji všem pěkný a hlavně zdravý rok 2014.

Věra Heráková

Mé přání

Jmenuji se Vojtěch Havlina, je mi šest let a v září půjdu do 1.třídy. Píše za mě moje teta, ke které bych chtěl chodit do první třídy. Musím, ale dobře mluvit a hezky malovat. To se chci naučit a ještě bych chtěl s tatínkem na hory vyzkoušet lyže od Ježíška.

Vojtěch Havlina, 6 let

Plavání a brusle

V příštím roce se naučím plavat a bruslit.

Lukáš Jahn

Autor:
Vydáno: