České korunovační klenoty na dosah

Zveřejňování příspěvkůMilý soutěžící,
Veverušák se omlouvá za dočasné pozastavení zveřejňování příspěvků. Z časových důvodů nejsem schopen stíhat svou rodinu, zaměstnání, přípravu vlastního bydlení a zveřejňování všech příspěvků. Je to jen dočasný stav a budu rád, když se mnou budeš i nadále soutěžit. Vyhodnocování bude dále probíhat a jména výherců budou dále zveřejňována.
Děkuji za pochopení
Soutěžící pozor!Před zasláním příspěvku si prosím přečti (stačí jednou) pár informací.

Soutěž běží od 7. 5. 2019 a končí 31. 5. 2019.

Chceš získat vstupenku pro jedno dítě a jednoho dospělého na výstavu „České korunovační klenoty na dosah“? Stačí jen splnit soutěžní úkol a mít štěstí při výběru redakce.

České korunovační klenoty na dosah

Soutěžní úkol

Nakresli korunovační klenoty (nemusíš je malovat všechny, postačí třeba koruna nebo žezlo) nebo o nich sepiš pohádku nebo básničku.

 Od 18. 4. do 23. 6. 2019 se v reprezentativním výstavním sále bývalé jízdárny zámku Kozel uskuteční výstava České korunovační klenoty na dosah / Život a dílo Karla IV. Projekt připomene nejen pestrý a zajímavý život našeho nejvýznamnějšího panovníka – Otce vlasti, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front.

 Hlavní exponáty – klenoty – ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV. Stranou nezůstane ani panovníkova zakladatelská činnost nebo rodinné vztahy.

 Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi, mince, miniatury nebo 3D modely. Expozici doplňuje tajůplný interaktivní prvek pro malé i velké návštěvníky.

 Obrázek, básničku nebo povídku zašli na e-mail redakce veverusak (zavináč) petan (tečka) cz. Vyhrát můžeš vstupenku na výstavu „České korunovační klenoty na dosah“, která se koná do 23.6.2019 v jízdárně na zámku Kozel. Tři výherce (každý výherce obdrží jednu dětskou vstupenku a jednu vstupenku pro dospělého) vybere redakce.

 Výhry do soutěže věnoval Letohrádek Mitrovských v Brně. Děkujeme.

Autor:
Vydáno: