České korunovační klenoty na dosah

Soutěž již skončila (30. 8. 2017 23.59).

Chceš získat volnou rodinnou vstupenku pro dva dospělé a dvě děti na výstavu „České korunovační klenoty na dosah“, která probíhá na zámku Hrubá Skála v Českém ráji?

České korunovační klenoty na dosah

Stačí nakreslit nebo namalovat krále Karla IV. s korunovačními klenoty, rovněž můžete vymyslet nějakou básničku nebo sepsat povídku, ve které se bude vyskytovat Karel IV. s korunovačními klenoty.

Jeden vybraný výherce získá volnou rodinnou vstupenku pro dva dospělé a dvě děti na výstavu „České korunovační klenoty na dosah“, která se koná od 03.08.2017 do 28.9.2017 na zámku Hrubá Skála v Českém ráji. Výherce získá volnou rodinnou vstupenku na výstavu, nicméně je nutné uhradit si vstup do areálu zámku Hrubá Skála. Vstupenka bude k vyzvednutí na pokladně výstavy (není totožná s pokladnou zámku).

Od srpna téměř do konce září 2017 se na zámku Hrubá Skála uskuteční výstava k výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem. Výstava připomene nejen samotnou korunovaci našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front.

Vaše vlastní obrázky či básničky nebo povídky zasílejte společně s vaším celým jménem a adresou na *** soutěž již skončila ***.

 Výhru věnoval Letohrádek Mitrovských v Brně. Děkujeme.

Příspěvky, které nám zasíláte

  • 16. 8. 2017, Vojtěch Havlinaveršík »vítěz soutěže«
Korunovační klenoty,
koruna, žezlo,
jablko, plášť,
to jsou cenné poklady,
které má lid náš.

Pod sedmi zámky jsou zamčeny
a jen ke korunovaci určeny.
Korunován byl český král,
Karel IV. dobře znám.

Vojtěch Havlina

Autor:
Vydáno: