Zveřejňování příspěvků

Dobrý den, chtěla bych se jenom krátce zeptat na to, zda se, samozřejmě pokud někoho redakce najde, ještě někdy do budoucna hodláte vrátit ke starému způsobu soutěžení, kde se člověk zároveň mohl podívat na obrázky nebo přečíst si básničky popř. příběhy i od ostatních soutěžících? Děkuji za odpověď.

Ahoj, ke zveřejňování bychom se určitě moc rádi vrátili, ale s tím časem je to opravdu špatné. Stále musím nemalou část volného času odepírat vlastním dětem a tak dobře vybírám, které aktivity mají přednost. Zveřejňování příspěvků je naneštěstí pravidelná a celkem časově náročná aktivita.

Rád bych si udělal čas na dokončení automatizovaného systému, který by umožnil vkládání příspěvků přímo vám, soutěžícím. Značná část je již vytvořena, ale v programování platí jedno smutné pravidlo, 80 % práce se udělá za 20 % času, což znamená, že těch zbylých 20 % práce (detaily, testování, odstraňování chybek) zabere 80 % času. Teď ani neumím odhadnout, v jaké je kód fázi, protože kolem vkládání textových příspěvků je mnohem více starostí, než u obrázků. Potíž jsou i mobilní zařízení, kde se bojuje s místem na malé obrazovce, ale nemalá část našich čtenářů Veverušáka prohlíží právě z mobilu a nemohu je tak odstřihnout.

Držet pak obě možnosti (email a přímé vkládání) by bylo ještě náročnější a k tomu trochu netransparentní, proto systém musí fungovat co nejlépe, aby nikoho neomezoval. Ještě zbývá dořešit jeden větší problém u vkládání obrázků - někteří používají scanner, který obrázky ukládá do PDF souboru, ale takový obrázek nelze přímo zobrazit v galerii, ani jej jednoduše dále zpracovávat (třeba udělat náhled). Jelikož ani tyto uživatele nechceme odstřihnout, budu muset najít řešení, což stojí další čas. A vzdělávat uživatelé jak si mají přenastavit svůj scanner nebudu, obecně platí, co výrobce (občas i model), to jiný obslužný program a to jiný postup.

Také mě mrzí, že příspěvky nejsou vidět. Přišli jsme kvůli tomu i o některé čtenáře/soutěžící, nicméně dokončit stavbu našeho domu musím, chodit do zaměstnání také a upírat veškerý čas rodině nemohu. Na Veverušáka si po večerech vyhrazuji nějaký čas k udržení provozu, vkládání témat týdne a případných dalších soutěží a pevně doufám, že se v následujícím roce konečně dostanu k dokončení přímého vkládání příspěvků přímo vámi – soutěžícími.

Vydáno: