Studijní pobyt

Ahoj, jsem na střední škole a ráda bych jela na půlroku nebo na rok studovat do zahraničí, ale je to velmi drahé. Existují i stipendia? Jak je možné je získat? Co potřebuju?

Ahojky, milá neznámá,

děkujeme za dotaz do naší poradny.

Co se týká zahraničních výměnných pobytů nebo přímo stipendií, nejlépe informovaní budou u tebe ve škole. Je možné, aby se škola do těchto programů zapojila a výměnné pobyty či stipendia pro svoje žáky zorganizovala. Jsou na to i speciální dotační programy vyhlášené ze strany Evropské unie a dalších partnerů. Jistě tam budou mít o těchto možnostech informace, jelikož na tyto instituce je tato forma pomoci cílená, případně se zástupci školy například účastní různých schůzek či akcí nebo čerpají informace přímo z příslušného kraje, který rovněž může stipendia žákům nabídnout.

Další možností jsou i speciální veletrhy či akce pro veřejnost, například Dny Evropy, které se konají v květnu na Střeleckém ostrově. Blíží se rovněž Schola Pragensis, která se koná ve dnech 23.-25.11.2017 v Praze (http://www.scholapragensis.cz/jnp/cz/index.html). Je možné, že nějaké informace o možných studijních pobytech či o nabídce škol v této oblasti zde také budou k dispozici.

Snad jsme ti alespoň trochu poradili a nasměrovali tě k dalším možným zdrojům infomrmací.

Vydáno: