Problémy s močí

Ahoj, mám takový problém, je mi 14 let, menstruaci mám nepravidelnou, to je normální na začátku. Výtok má cca 3 roky a někdy ho mám, někdy ne, to jsem vše mamce říkala a ta mi řekla, že je to normální. Je průhledný, někdy bílý a je jak nudle z nosu (konzistence) výtok nijak nesmrdí. Ale co mi přijde divné, že mi smrdí i kalhotky močí a někdy jsou mokré ne moc. Co to je? Je to něco vážného.

Ahojky,

děkujeme za dotaz. Co se týká menstruace vše, co si popsala je opravdu normální. Co se týká poslední části dotazu o zápachu močí, rozhodně ti doporučuji návštěvu lékaře. Nejlépe gynekologa, pokud ho nemáš, tak svého obvodního lékaře (možná tě pošle k urologovi) a s ním se poraď. Lékař po tobě bude chtít vědět četnost a množství úniku. Proto bych ti doporučila používat nějakou dobu intimky, na kterých lépe uvidíš, jestli došlo k úniku a pokud ano, tak k jak velkému.

Může to být způsobeno čímkoliv, například nevhodným spodním prádlem, změnou stravy či pracího prášku, může to mít spojení s částí menstruačního cyklu apod.. Rovněž ale může jít o nějakou infekci nebo ochablé svalstvo. Tak neváhej a navštiv lékaře, aby si byla klidnější a zjistilo se, čím to může být způsobeno.

Vydáno: