Obecné zamyšlení

Ahoj,začala bych asi takto - jsem holka, je mi třináct a asi jako každá v mém věku řeším své tělo. Už od mala nejsem žádné tintítko, nejsem však ani obézní. Zkrátka holka "krev a mlíko". V mojí rodině jsou takové holky/ženy úplně všechny. Sama svoje tělo mám ráda a líbí se mi na něm spousta věcí. Problémem je jiná věc - společnost ve které se pohybuji nějak nepřijala, že opravdu nehodlám měnit sama sebe a to, v čem žiji celý život a zamilovala jsem si to. Není to tak, že bych neměla přátele (mám jich docela dost, holek i kluků, někteří kluci už mi i řekli, že se jim líbím), ale vyskytuje se spousta lidí, kteří to prostě tak nějak nevydýchali.Proč mají všichni potřebu hodnotit a kritizovat ostatní? Každý člověk je přeci krásný, krásný svým způsobem. Nejhezčí na člověku je pro mě jeho duše a to, jak se chová k ostatním.Prostě, když je někdo ochotný a milý, ikdyž s pár kily navíc, bude mi mnohem příjemnější bavit se s ním než s nějakou "krásnou", ale arogantní nánou.Ne všichni to tak ale mají a právě tito lidé dokážou velmi ublížit, přičemž si to dobře uvědomují.Otázkou tedy zůstává PROČ?PS:vlastně to není ani tak problém, spíš jen obecné zamyšlení...

Ahojky,

je super po dlouhé době číst a alespoň virtuálně potkat někoho, kdo je se sebou opravdu spokojený a neřeší to, jak se zalíbit ostatním, ale především sobě, což je podle mě to nejdůležitější. Protože jen člověk, který je spokojený primárně sám se sebou, vyzařuje něco, co nedokážu slovy popsat. Spousta lidí řeší jen to, jak se líbit okolí a pořád se jen někomu nebo něčemu přizpůsobuje, takový člověk nikdy spokojený sám se sebou být nemůže, protože pro každého v jeho okolí, je to něco jiného a člověk se pořád jen přizpůsobuje novým a novým požadavkům, které ale vnitřně nejsou vůbec podle jeho přesvědčení. Takže za mě máš můj velký obdiv, že už si v takto mladém věku pochopila, že nejdůležitější je být spokojený hlavně sám se sebou a hlavně sám pro sebe.

Ti co nejsou sami se sebou spokojení a přizpůsobují se okolí, často právě hodnotí ostatní a ubližují jim. Podle mě to vyplývá právě z toho, že nejsou sami sebou a neustále mají nutkání taky řešit ostatní, jejich vzhled a chování, stejně jako oni sami neustále řeší svoje chování a vzhled aby se zavděčili okolí.

Snad jsem ti alespoň trochu odpověděla na tvoji otázku, nebo spíš zamyšlení., měj hezký den.

Vydáno: