Menší bříško, zadeček a stehna

Chtěla bych mít menší bříško, zadeček a stehna. Jak mám zhubnout přebytečná kila? Verča

Důležité je hubnout s rozumem a hlavně zdravě. Ze začátku se může zdát, že kila shazuješ pomalu a že to není vidět. Stačí jen vydržet a hned neházet flintu do žita. A jak tedy co nejefektivněji zhubnout? Rozhodně nedrž hladovku, tak jak to dělá mnoho lidí. Myslí si, že když nebudou jíst rychle zhubnou. Není to pravda. Hladovění v žádném případě nepomůže. Tento, dá-li se to tak vůbec říct, druh diety nevede ke stálému úbytku váhy, ale k jojo efektu. Kila, která si vyhladovíš, tělo rychle nabere zpět a navíc si je uloží do zásob, kterých už se jen těžko zbavíš.

Pokud chceš kila shodit jez hodně zeleniny a rozděl si jídlo do nejméně pěti porcí denně. Snaž se vyhýbat tučnému a hodně sladkému. Pokud nemůžeš bez sladkostí být, dopřej si občas kousíček hořké čokolády nebo si dej kousek nějakého sladkého ovoce. Pokud máš ráda maso (a ono je i při dietě celkem potřeba, jelikož obsahuje bílkoviny, které jsou hlavním stavebním prvkem pro svaly) dej přednost kuřecímu, krůtímu a rybám. Také pečlivě dodržuj pitný režim – denně vypij nejméně 2-3 litry vody nebo neslazeného čaje, podle tvé fyzické zátěže. Voda totiž podporuje trávení a tak je nezbytná pro zdravé hubnutí. Navíc vyplavuje toxické látky z těla. Pozor si ale dávej na různé šťávy a ovocné džusy, jelikož většinou obsahují mnoho cukru. Správný pitný režim také dopomůže k hezkému bříšku a zabrání vzniku celulitidy.

To je jedna stránka a druhá je samozřejmě pohyb. Jen zdravá strava nestačí, nutné je se také hýbat a zpevňovat si tak tělo. Mezi nejoblíbenější aktivity patří běhání, procházky, jízda na kole, plavání či cokoliv jiného co tě baví. Nejlepší je se domluvit třeba s kamarádkou a vyrazit ven společně. Důležité je nedělat to z nutnosti, ale z radosti. Měj radost z pohybu, udělej si z toho rituál, kterým se odměníte po namáhavém dni. Jen tak ze sebe budeš mít dobrý pocit a kila půjdou dolů.

Co se týká speciálních cviků na partie – na stehna nejvíce platí chůze, jízda na kole a obyčejné dřepy, těch bys měla udělat tak dvacet, třicet denně. Co se týká bříška nejlépe pomáhá otáčení trupu, sklapovačky, sedy lehy a dřepy. Výborným cvičením na všechny uvedené partie je takzvaná kalanetika. O jaké cvičení jde, zjistíte na stránkách zde - http://www.kalanetika.cz/. Cviky jsou nenáročné na čas i na prostor. Cvičit můžeš doma, ve svém pokojíku, stačí 5-10 minut 2-3 denně.

Vydáno: