Noc s Andersenem

Noc s Andersenem 2020 po celý týden od 5. do 9.10.2020 na Veverušákovi

Jelikož se letos konání Noci s Andersenem poněkud zkomplikovalo a na jaře se tradiční nocování nekonalo, rozhodly se některé školy a knihovny, že přesunou akci na podzim. Bohužel ani náhradní termín 9. 10. 2020 se zřejmě nebude moci všude přímo v knihovnách uskutečnit. Proto se někteří rozhodli udělat celou akci on-line, případně jí nějak podobně upravit, aby alespoň v nějaké formě proběhla. Veverušák se také rozhodl akci tak jako každý rok uskutečnit, jen jí trochu poupraví. A jak to tedy letos bude?


detail

Noc s Andersenem 2020 – v knihovnách a opět i na Veverušákovi

Noc s Andersenem 2020 – v knihovnách a opět i na Veverušákovi

ZMÉNA TERMÍNU. AKCE SE NEUSKUTEČNÍ V PÁTEK 27.3., ale ZŘEJMĚ 15.5.2020, O PŘESNÉM TERMÍNU BUDEME INFORMOVAT!!! Na stránkách Noci s Andersenem se můžete podívat, zdali se do akce nezapojí třeba právě vaše škola, školka nebo knihovna. Speciální soutěže na vás čekají i u nás na webu, na co se tedy můžete na Veverušákovi těšit?


detail

Noc devatenáctá

Noc devatenáctá

„Čtení dětem a s dětmi patří mezi nejkrásnější chvíle v životě. Měli bychom si na ně najít čas každý den. A proto budeme společně se stovkami dalších během Noci s Andersenem číst s dětmi pohádky, abychom jim připomněli, jak jednoduché a hlavně zábavné čtení je. Noc s Andersenem je skvělý projekt, který vznikl v České republice, ale dnes jej pořádají knihovny a školy po celém světě. My si letos navíc připomínáme 100 let výročí navázání diplomatických vztahů mezi Dánskem a tehdejším Československem. Projekt Noci s Andersenem krásně ilustruje to, jak bezvadné vztahy mezi našima dvěma zeměmi dodnes panují. A to samozřejmě platí nejen v kultuře,“ říká dánský velvyslanec v Praze, pan Ole Frijs-Madsen. A z Royal Danish Embassy v Praze ještě napsali: „Další ročník Noci s Andersenem je úspěšně za námi. A my se s vámi chceme podělit o krásné zážitky. Jeden z našich ambasádních týmů se vypravil do Turnova, kde si s dětmi užil spoustu zábavy. Na programu byl kromě čtení pohádek i průvod a sázení stromu Pohádkovníku, kterého se zástupce velvyslance Michael Bennett Jensen stal kmotrem...“


detail

Výherci z uplynulé Noci s Andersenem

Opět se nám sešla spousta příspěvků ze škol i od jednotlivců, z knihoven a dalších partiček. Proto přinášíme pár čísel o vašich příspěvcích a také jména výherců jednotlivých soutěží.


detail

Noc s Veverušákem se blíží!! Konat se bude již DNES!!!

Pojď s námi soutěžit, máme toho pro tebe připraveno opravdu hodně a soutěžíme o spoustu bezva cen! V knihovně nebo doma, je jedno, kde budeš noc trávit, posílej své básničky, pohádky nebo kresby, budeme moc rádi, když s námi budeš soutěžit!


detail

1 2 3 4 5