Vlkochodci: Legendy a mýty Irska ožívají

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s komiksovou adaptací stejnojmenného animovaného filmu, který byl nominován na Oskara v kategorii Nejlepší animovaný film roku.

Vlkochodci: Legendy a mýty Irska ožívají

Tento grafický román obsahuje speciální úvod, který napsal a ilustroval spolutvůrce Tomm Moore a umělecká režisérka Maria Pareja.

VLČÍ LEGENDY OŽÍVAJÍ

Vlkochodci

Mladá dívka Robyn se spolu s otcem vydává do irského města Kilkenny, které sužuje poslední vlčí smečka na ostrově. Její otec je totiž královský lovčí, jehož úkolem je vlky vypátrat a vyhubit. Když se Robyn ztratí v lese, spřátelí se s divoženkou Mebh. Z divoké, ale veselé a přátelské dívky se vyklube Vlkochodkyně – magická bytost, která se umí proměnit ve vlka. Mebh a Robyn se musejí spojit, aby zachránily vlčí smečku a Mebhinu maminku, velkou vlčí ochránkyni lesa, kterou Mebhin otec zranil.

Vlkochodci jsou příběhem přátelství, složitých rodinných vztahů a lásky k lesu a přírodě vůbec.
272 stran, formát: 145 × 210, brožovaná vazba, 479 Kč, odkaz: Vlkochodci

O autorech:

Tomm Moore a Arthur Stewart jsou nejen režiséři filmové předlohy Vlkochodců, ale zároveň i držitelé několika nominací na cenu Oscar. Samuel Sattin, tvůrce komiksové adaptace, je znám jako spisovatel a závislák na kávě. Kromě Vlkochodců převedl na stránky komiksu i další film Tomma Moora – Píseň moře. I ten se dočká svého českého vydání.

Autor:
Vydáno: