Koumákův fotbalový tým

A tentokrát miluje fotbal! Má i svůj nejoblíbenější tým Medvědů a před sebou velký turnaj. K překvapení všech Pate na nominaci středového hráče v týmu nedosáhne, a to i přes to, že je naprosto skvělý a výjimečný!

Koumákův fotbalový tým

Autor: Parvela, Timo
Překladatel: Švec, Michal
Ilustrátor: Pitkänen, Pasi
Nakladatel: Portál
Počet stran / vazba: 112 / Pevná
Rok vydání: 2022

Pate je ale koumák a jen tak se nevzdává. Založí si vlastní tým! Je tedy pravda, že Messi ani Ronaldo jeho skvělou nabídku členství v týmu nepřijmou, ale Pate naštěstí najde nové, o to však zapálenější hráče: co na tom, že jednomu je devadesát, druhý spí a bydlí v parku a třetí je třínohý pes. Možná mají jeho nový spoluhráči skrytý talent! A když se do týmu navíc přidá také strýček Teemu s Karoliinou, o vítězství je jistě rozhodnuto.

Jednotlivé krátké kapitoly jsou bohatě prokládáný obrázky, nákresy, přímou promluvou, poznámkovými a novinovými zápisy. Kniha byla v roce 2017 nominována v Německu na cenu Lese-Kicker, což je cena za nejlepší dětskou knihu o fotbale a uděluje se každé dva roky.

Timo Parvela je původní profesí učitel, píše pro děti i pro dospělé a ve Finsku je v oblasti dětské literatury nepopiratelnou hvězdou. Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a získal za ně řadu ocenění. V Portále vychází jeho série o Elle a tato druhá kniha v sérii o jejím spolužákovi jménem Pate. Pasi Pitkänen vystudoval grafický design a zaměřuje se na filmografii a animaci. Věnuje se ilustrování dětských knížek a pracuje jako grafik.

Autor:
Vydáno: