Dárek pro milovníky psů

Hned dvojici výjimečných knih, které nesmí chybět v knihovně žádného pořádného chovatele psů, nabízí eshop táborské zoologické zahrady. Jsou jim tituly „Chov psů – příručka pro zodpovědného chovatele“ a „Jak prodloužit život vašeho psa“. Autorem obou je ředitel zoo Evžen Korec, který je vystudovaný genetik, dlouholetý chovatel psů plemene cane corso a také předseda Cane Corso klubu ČR. Shrnul v ní nejen své zkušenosti získané praxí, ale hlavně nejnovější poznatky v oblasti genetiky psů. Knihy tak jsou vhodným vánočním dárkem nejen pro lidi, kteří už psa chovají, ale i pro ty, kteří o jeho pořízení uvažují.

Dárek pro milovníky psů

Naším cílem bylo seznámit chovatele psů srozumitelnou formou s nejnovějšími vědeckými poznatky, které nejsou pro většinu chovatelů jednoduše dostupné. Mnoho informací na internetu publikovaných laiky je velmi nepřesných a řada z nich je zcela zavádějících. Pokud by se jimi chovatel řídil, může svému psovi vážně poškodit zdraví nebo i způsobit jeho smrt,“ říká ředitel ZOO Tábor a autor knihy Evžen Korec a dodává, že knihy zabývající se chovatelstvím psů byly publikovány v češtině před více než 15 lety a vzhledem k tomu nemohou obsahovat poslední vědecké poznatky. Přitom veterinární lékařství stejně jako medicína jsou obory, které se vyvíjejí velice dynamicky.

„Knihy shrnují současné poznatky v oblasti genetiky psů, krytí fen včetně všech souvisejících otázek, porodu a následné péče o štěňata. Pro zájemce o vystavování je podrobně popsána i tato oblast. Věříme, že poznatky uvedené v této knize spolu s vaší láskou a péčí o vašeho čtyřnohého přítele umožní vytvořit optimální podmínky pro chov,“ doplňuje Korec.

Obě publikace lze stejně jakou spoustu jiných upomínkových předmětů a poukazů na zážitkové programy získat na eshopu táborské zoo https://eshop.zootabor.eu/.

Zde lze získat také další netradiční vánoční dárky třeba i v podobě adopce některého zvířete. Stačí se podívat na web ZOO Tábor www.zootabor.eu, kde naleznete všechny potřebné informace. Co takhle někoho překvapit své přátele a blízké živým a přitom nenáročným dárkem? Je jedno, jestli půjde o roztomilou surikatu nebo majestátního zubra. Pomoc přivítají všechna zvířata. Jako vánoční dárek se hodí také poukaz na některý ze zážitkových programů, například Noc v zoo nebo Jeden den ošetřovatelem. Přes e-shop zoo lze koupit i její suvenýry či některou ze zajímavých knih. Podpořit ZOO Tábor, která kvůli letošnímu opakovanému nucenému uzavření pro veřejnost přišla o podstatnou část svých příjmů, můžete také na platformě HitHit.com.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen vloni ji navštívilo 86 tisíc lidí. Od listopadu do března se zoo pro veřejnost otevírá pouze o víkendech od 9:00 do 16:00. Od pátku 18. 12. však bude opět kvůli vládnímu nařízení pro veřejnost až do odvolání uzavřená. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 310 zvířat takřka 80 živočišných druhů. Generálním sponzorem je EKOSPOL.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: