Chov psů

Vychází unikátní kniha, kterou musí mít každý kvalifikovaný chovatel psů doma. Užitečné rady a tipy pro chovatele psů včetně nejnovějších vědeckých poznatků nabízí nová kniha „Chov psů – Příručka zodpovědného chovatele“, která v těchto dnech vyšla.

Chov psů

Autorem je vystudovaný genetik, ředitel ZOO Tábor, dlouholetý chovatel psů plemene cane corso a majitel úspěšné chovatelské stanice Korec Corso Evžen Korec. Nová kniha navazuje na předchozí úspěšnou publikaci „Jak prodloužit život vašeho psa“, která byla vydána v celkovém nákladu 10 000 výtisků a po osmi měsících prodeje byla z velké části rozebrána.

 „Stejně jako v první knize bylo naším cílem seznámit chovatele psů srozumitelnou formou s nejnovějšími vědeckými poznatky, které nejsou pro většinu chovatelů jednoduše dostupné. Mnoho informací na internetu publikovaných laiky je velmi nepřesných a řada z nich je zcela zavádějících. Pokud by se jimi chovatel řídil, může svému psovi vážně poškodit zdraví nebo i způsobit jeho smrt,“ říká autor knihy Evžen Korec a dodává, že knihy zabývající se chovatelstvím psů byly publikovány v češtině před více než 15 lety a vzhledem k tomu nemohou obsahovat poslední vědecké poznatky. Přitom veterinární lékařství stejně jako medicína jsou obory, které se vyvíjejí velice dynamicky.

„Cílem této knihy bylo shrnout současné poznatky v oblasti genetiky psů, krytí fen včetně všech souvisejících otázek, porodu a následné péče o štěňata. Pro zájemce o vystavování je podrobně popsána i tato oblast. Věříme, že poznatky uvedené v této knize spolu s vaší láskou a péčí o vašeho čtyřnohého přítele umožní vytvořit optimální podmínky pro chov,“ doplňuje Korec.

Kniha se bude prodávat v téměř všech knihkupectvích v ČR a ve většině knihkupectvích ve Slovenské republice. K dostání bude také na eshopu knihy.ekospol.cz. Doporučená maloobchodní cena je 169 korun.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: