Články

Démon

Stačil mu jediný pohled, aby se o něm dozvěděl všechno, co potřeboval aniž by o tom měl vůbec nějaké tušení. Možná si ani nevšiml, že ho někdo sleduje. Dozvěděl se o něm dokonce i to, co nepovažoval za nutné. Aspoň ne v tuhle chvíli. Někdy jindy by se mu to snad mohlo hodit.


detail

Bez černý

Černý bez (lat. Sambucus nigra) je od pradávna využíván nejen v léčitelství – rozemletými listy se zastavovalo krvácení z nosu, výhonky našly uplatnění při zmírňování bolesti zubů, mladé lístky smíchané s ječnou moukou se přikládaly i na popáleniny a pokousání vzteklým psem- - šťáva z plodů byla užívána k barvení látek (má výraznou tmavě červenou barvu) k užitku je také dřevo, které se na Slovensku používá k vyrábění fujar a nejrůznějších píšťalek; v poslední době se z něj v tuzemsku vyrábí nástroje didgeridoo.


detail

Na tom našem dvorku - Babka Babánková a dům plný vůní – září

Na tom našem dvorku - Babka Babánková a dům plný vůní – září

V tom činžáku, na jehož dvorku je stará lípa a pod ní lavička pro sousedy, pro večerní klábosení o událostech dne, měsíce, ale i roků, by se jednotlivá patra dala rozeznat i podle vůní. Bylo by zde poschodí HOUBOVÉ , tam bydlí děda Zdvořáček a vůně sušených hub se nese celou chodbou.


detail

Veverušák

Příspěvek od dětí ze školní družiny Beroun-Závodí, tentokráte na téma našeho webu - Veverušáka. Moc děkujeme a přejeme hezké počtení.


detail

první     211     422     633 634 635 636 637