Články

Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: Cizokrajné plody v zoo

Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: Cizokrajné plody v zoo

Podzim pozvolna začíná a padající listí ze stromů v areálu ostravské zoologické zahrady nám připomíná, že příroda se pomalu připravuje na chladnější a sychravější období roku. Stromy se začínají zahalovat do pestrobarevných listových kabátců a na podzim kvetoucí rostliny pestrou paletou květů a květenství. Samozřejmě nechybí ani bohatá a barevná plodenství. I v botanickém zázemí v zoo v tropických sklenících, ale i ve venkovních expozicích se objevují plody rostlin z jiných kontinentů. Ty si návštěvníci mohou prohlédnout během komentovaných prohlídek skleníkového areálu.


detail

Slavnosti popelnic

Stále se tady něco krouhá, šlehá, mixuje, odšťavňuje, zaváří, míchá, rozváří, pasíruje, dusí nebo peče.Kuchyň se tak pro moji osobu stává vysoce nebezpečným místem. Kolikrát se v ní objevím, tolikrát jsem zaměstnán. Jen se lehce ochomýtnu kolem lednice, už musím tohle přidržet, tamto přenést, vyskládat nádobí do myčky, roztřídit odpadky.


detail

Světový den první pomoci

Světový den první pomoci

Druhá zářijová sobota – letos 10. 9. 2016 byla Světovým dnem první pomoci. Tento významný dne si připomněly i děti školní družiny a klubu. Letos ovšem s malým zpožděním.


detail

Bambini litera vrcholí

Bambini litera vrcholí

Literární soutěž Bambini litera vyhlásila společnost Skanska, která jejím prostřednictvím říká: „Nechceme jen stavět. Chceme také podporovat vzdělávání a podílet se na tom, aby děti byly doma spokojené a šťastné – doma i ve škole.“ Ano, a je to zde. Ještě pár hodin společně s ostatními malými a mladými spisovateli, jejich rodiči a vše je u konce. Na tuto krásnou akci nám zbydou jen vzpomínky. Společnost Skanska si dala určitý plán a ten chce splnit. A nyní je to již to poslední. Společné setkání, křest knihy a autogramiáda našich malých spisovatelů.


detail

Lichožrouti!

Ztrácející se ponožky a jejich hledání má na pořadu dne, určitě mnoho z vás. Leckdy, když jednu ponožku ztratíme, už ji ani nikdy nenajdeme. A přemýšleli jste, kdo za to vlastně může? Tohle malé tajemství vám odhaluje spisovatel Pavel Šrut, ve svých třech knihách o Lichožroutech – o malých stvořeních, co kradou ponožky.


detail

první     141     282     422 423 424 425 426     512     598     poslední