Články

Co udělají čipové karty s pozdními příchody?

Jsme asi jediná škola široko daleko, která ještě nemá vstup do budovy podmíněný vlastnictvím čipové karty pro studenty. Chodíme si do školy, jak se nám zrovna zachce. Nikdo naši docházku nehlídá a když čas od času zmizí třídnice, není potřeba to nijak řešit. Jenomže už od září se mluví o atentátech a  zabezpečení našich životů.


detail

Beseda s autorem bajek panem Arnoštem Vítem

Beseda s autorem bajek panem Arnoštem Vítem

Do školní družiny a školního klubu dnes v rámci Týdne čtení dětem své pozvání přijmul a nezklamal sám autor bajek pan Arnošt Vít. S ním též pozvání přijal i pan Michal Chleboun, bez něhož by kniha, Mlsná štika a jiné příběhy, nebyla. Naše pozvání přijala i paní Ilona Perglerová za městský úřad a naše paní ředitelka Mgr. Hana Kozohorská.


detail

Zahájení pátého ročníku Týdne čtení dětem

Zahájení pátého ročníku Týdne čtení dětem

Již po páté se 1. 6. 2015 zahájil ve školní družině a školním klubu Týden čtení dětem. Ve čtení knih se u nás začalo již o něco dříve, ale dnes následovalo slavnostní zahájení, které jsme při krásném počasí mohli strávit na dvoře a hřišti u školy.


detail

Po stopách dávných erbů

Rytíř si ho nejdříve musel zasloužit, popřípadě draze koupit, a potom se snažit žít v souladu s rytířskými zvyky. To znamená, že nesměl hřešit proti rytířské cti, musel se chovat podle pravidel, být statečným a svému pánovi v těžkých chvílích po boku. Pokud by tuto podmínku nesplnil, ke králi by se choval nedůstojně, pomoc mu odmítl a v boji by nebyl dostatečně statečným, nepodporoval jeho myšlenky a vize, mohl by o své privilegium - erb, dokonce přijít. Král si jakoukoli zradu pamatuje a dobře ví, jak moc utrpí čest člověka, kterému jeho znamení potupně veřejně odejme.


detail

první     119     238     355 356 357 358 359     418     477     poslední