Články

Orlosup

Orlosup

Letošní sezóna ostravských orlosupů proběhla velmi dobře. Minulý týden byl v rakouských Alpách vypuštěn sameček odchovaný mladším párem, zítra se vydá na cestu mládě, které bylo úspěšně adoptováno a odchováno starším párem. Vypuštěno bude v italských Alpách.


detail

Zvyky, ze kterých mrazí - 1. část

Starý zvyk, který pochází ze západní Evropy si říká „shazování kozla". Svůj původ má prý v příběhu o Svatém Jakubovi. Mučedník Jakub zvaný větší byl podle legendy shozen z věže jeruzalémského chrámu. Ještě na samém počátku 19. století přiváděli řezníci na městská náměstí odsouzence - pestře ozdobeného namašleného kozla.


detail

Jedenáctá Noc snů na Mniší hoře

Páteční večer bude po zavírací době zoologické zahrady patřit chronicky nemocným a handicapovaným dětem. Již pojedenácté prožijí na Mniší hoře Noc snů a čeká je bohatý program plný zážitků a splněných přání. Pozvané děti mají tento večer vstup do zoo bezplatný i s rodiči a sourozenci a stávají se v tento večer jedinými návštěvníky zoo.


detail

Jak se hraje Otesánek

Jak se hraje Otesánek

To by přece nebylo ani možné. Ale pohádka Otesánek z ničeho nic, bez příprav a ještě se slavnými osobnostmi, to je ovšem skutečnost.


detail

Tak to je

Sedím a píšu. Sice vím, že budoucí text je příliš ostrý, aby si ho někdo veřejně přečetl, nebo ho dokonce vydal; kritika se dneska nenosí, kdo chce prorazit, musí držet hubu a krok; nebo být raději provokatér, který si z odmítnutí nic moc nedělá. Někdy bych chtěla být splachovací hlupák, jemuž nedojde, že realita je naprosto odlišná od teorie popsané na papíře, a kterému nepřijde divné, že ho ostatní osočují z individualismu a nespolečenskosti.


detail

první     116     232     347 348 349 350 351     409     467     poslední