Články

Děti a předškolní kroužky – ANO nebo NE?

Děti a předškolní kroužky – ANO nebo NE?

O jeho správný rozvoj v předškolním věku se starají jak rodiče, tak také mateřská školka. Je zde ale další možnost, jak děti rozvíjet a nabízet jim různorodé podněty, a tou jsou předškolní kroužky. Nad nimi ale často visí otazník a i rodiče si mnohdy nejsou jisti, zda budou kroužky pro děti v tomto věku přínosem, nebo je naopak zbytečně zatíží. Jak se na to ale dívají odborníci, pomáhají kroužky v předškolním věku dětem opravdu k rozvoji?


detail

Na tom našem dvorku - Tradice a pověry – květen

Na tom našem dvorku - Tradice a pověry – květen

Děda Zdvořáček těsně před koncem dubna něco ve sklepě, ve své dílničce kutil a celým domem bylo slyšet broušení, pilování a bušení. Babce Babánkové to stále vrtalo hlavou a ráda by se ho přeptala : „Co to bude, až to bude ?“ Měla k tomu příležitost 30 Apríla nebo snad lépe česky dubna.


detail

Jen jediný dotek

Stála rozkročená, přesně jako všichni ostatní, obkročmo nad rohem židle, ze které postupně zvedla těžkou kovovou krabičku a rukavici. Poslepu si ji natáhla na levou ruku, lehce posunula nohy a srovnala rovnováhu. Jsem připravená.


detail

Nový pavilon kočkodanům svědčí

Nový pavilon kočkodanům svědčí

Skupina kočkodanů Dianiných, která obývá nový Pavilon evoluce už od srpna loňského roku, se úspěšně rozrůstá. Všechny chovné samice zde zabřezly a dvě z nich už i porodily.


detail

první     109     218     327 328 329 330 331     385     439     poslední