Články

Paracelsus - Trochu doktor a trochu čaroděj

Jméno Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim vám asi moc neřekne. Říká se, že ale podle jeho jména se začalo používat slovo „bombastický". Nové slovo vyjadřovalo povýšenost a povrchnost. A takový prý on byl.


detail

Jack Palance

Narodil se jako Volodymyr Palahniuk osmnáctého února 1919 ve Spojených státech Amerických, ve státe Pensylvánie. I přesto, že byl běloch, tak vyrůstal v černošské čtvrti. Za mladých let se živil jako boxer a posléze i ve vojenském stavu.


detail

Praxe versus balónky

Přátelé, říká nám jeden oblíbený profesor, člověk se stane učitelem poměrně snadno. Ale vy přece nestojíte o to, být „jen" učiteli. Chcete se stát dobrými učiteli. Takovými, které by děcka braly, nebály se za nimi přijít třeba v případě, že se jim nedaří. A na to nestačí odkroutit si nějakou střední školu a pak zamířit na výšku. Jo, jo, práce s děcky je z poloviny o přístupu a z poloviny o praxi.


detail

Věrný služebník

„Měl bys vědět, příteli, že já nevyjednávám. Nevybral jsem si tě pro tvou odvahu nebo oddanost; ne ne, ten důvod je docela jiný, prostší, ano, to je to správné slovo. Vybral jsem si tě ze zištných důvodů - s mojí hlavou a tvojí silou máme šanci, tak je to.“


detail

5Angels

Když téměř před osmi lety vystřelila do českého éteru dětská hudební skupina 5Angels, nikoho nejspíš nenapadlo, že bude fungovat i v roce 2015. Skupinu pěti dívek ve věku zhruba od šesti do devíti let založil Stano Šimor.


detail

první     95     190     283 284 285 286 287     334     381     poslední