Články
Tento recept bude trošku náročnější, protože se bude dělat omáčka a rýže, ale jinak to není nic až tak složitého. Maso si omyjeme pod tekoucí vodou a osušíme. Nachystáme si marinádu – slunečnicový olej, sůl, česnekové grilovací koření a plnotučná hořčice.

Les ve škole je dlouhodobý mezinárodní program pro školy, do kterého je zapojeno více než 300 škol z České republiky. Jinak je do projektu zapojeno více jak 7 300 škol z 26 zemí světa. Tento program funguje již 20 let. Motivuje nás všechny k tomu, abychom ještě více chodili ven a měli možnost se učit, zvídat a sledovat vše „o lese v lese“. Do tohoto programu je zapojena i celá naše školní družina, která se snaží plnit ideje programu již 6 let oficiálně a před tím již několik let. Vždyť les je pro nás nade vše.

Poslední hodiny odbijí a žáci devátých ročníků pomalu a jistě balí kufry. Uteklo to všechno jako voda. Není to tak dlouho, když jsme se narodili. Rodiče nás konejšili, snažili se, abychom pro život byli dobře připraveni. Nastal okamžik změny v našem životě. Nastoupili jsme do první třídy základní školy. Nové prostředí, nejsme tu sami, máme kamarády, musíme si zvyknout na to, že nemůžeme mít všechno sami pro sebe. Jsme kolektiv, který má před sebou 9 let základní školní docházku. Učili se písmenka, slabiky, skládali jsme slova, učili se postupně počítat a nakonec i psát. Rok byl velmi dlouhý, vlekl se pomalu, a my se nemohli dočkat konce školního roku a odpočinku o prázdninách. Další ročníky pak ubíhaly velmi rychle. A dnes nastal čas loučení. Ano, je to tak!
Návštěvníci Zoo Brno mají nově příležitost dopřát si ještě bližší setkání s některými jejími obyvateli. Stejný zážitek zároveň mohou věnovat jako dárek.

Úspěšně pokračuje odchov kriticky ohrožené želvy pavoukovité v Zoo Brno. V loňském roce se na Mniší hoře vylíhla jediná želva v celé Evropě, letos na začátku května spatřil světlo světa další přírůstek.
první 92 184 275 276 277 278 279 412 545 poslední