Články

Zimní aktivity v ústecké zoo

Zimní aktivity v ústecké zoo

S novou nabídkou přichází v zimním období ústecká zoologická zahrada. „Letos poprvé nabízíme aktivitu pro maminky s malými dětmi, které jsou častými návštěvníky naší zoo.“ popisuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová. „Proto jsme se rozhodli zpestřit jim procházku zimní zoologickou zahradou a v Zooškole Heinricha Lumpeho, která je jinak pro veřejnost nepřístupná, jsme nyní od listopadu do února vyčlenili čas i prostor, kdy si děti mohou během tvořivé dílničky vyrobit tématický dárek, který si pak odnesou s sebou domů.“


detail

Čertovské odpoledne u Veverušáků

Čertovské odpoledne u Veverušáků

Dva měsíce již dochází děvčata z Pedagogické školy v Berouně k nám na praxi. V prvním měsíci se seznamují s prací jednotlivých oddělení, pozorují práci paní vychovatelky a snaží se vniknout do tajů této náročné práce. Nikdo by nevěřil tomu, že ve druhém měsíci studentky budou provádět výstupy samostatně a že budou již brány jako profesionálky. Ano, ano je to tak. Děvčata si u dětí získala přirozenou autoritu a děti se na ně již každý týden těší. Vždyť změna je život.


detail

104. mládě zebry Hartmannové

104. mládě zebry Hartmannové

V sobotu 3. prosince se v ústecké zoologické zahradě narodilo další mládě zebry Hartmannové, s pořadovým číslem 104. „Tito afričtí kopytníci jsou rodinným stříbrem naší zoo, neboť je chováme nepřetržitě již od roku 1975, kdy bylo ze zoo Dvůr Králové zakoupeno stádečko 12 zvířat. Jednalo se o jedince dovezené Ing. Josefem Vágnerem přímo z Afriky při jedné z jeho výprav. Tato zvířata se stala základem dnešního chovu, historicky první mládě se narodilo v roce 1977 a byl jím hřebeček, který dostal jméno Markýz“, sdělila mluvčí zoo Věra Vrabcová.


detail

první     48     96     142 143 144 145 146     240     334     poslední