Články

První je lenochod

První je lenochod

V novém roce se v zoologických zahradách vždy s napětím očekává příchod prvního mláděte. „Letos jsme se dočkali opravdu brzy – 1. ledna porodila naše zkušená samice lenochoda dvouprstého jménem Máma svého desátého potomka,“ uvádí tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová. „Mládě si na jejím břiše hoví jako v kolébce, vykukuje mu jen čumáček, takže nejlepší příležitost, kdy je návštěvníci mohou vidět, je v okamžiku, když se samice pohybuje,“ popisuje Vrabcová.


detail

TRILOBIT 2017

TRILOBIT 2017

Dobrodružnou výpravou do 19. století, do objevitelských dob pradávných zkamenělých tvorů se stane blížící se udílení audiovizuálních cen TRILOBIT 2017. Ale setrvá rovněž v současnosti, když zevrubně nahlédne pod povrch audiovizuálních děl poprvé uvedených v českém prostředí v uplynulém roce. Možná bude také o hledání tvůrčích zkamenělin, ale především těch nejryzejších diamantů, které se v českém audiovizuálním prostředí urodily. A v neposlední řadě se stane oslavou svého jubilea. 30. ročník cen TRILOBIT 2017 poukáže na nejhodnotnější snímky loňského roku a slavnostně je vyhlásí již tuto sobotu 14. ledna v Kulturním domě Plzeňka v Berouně za přítomnosti herců-moderátorů Martina Myšičky a Hynka Čermáka a mladého hereckého talentu Matěje Převrátila. Slavnostní ceremoniál bude přenášen Českou televizí a vysílán od 20.20 hodin na programu ČT art.


detail

Tříkrálovské odpoledne ve školní družině i klubu

Tříkrálovské odpoledne ve školní družině i klubu

6. leden každoročně patří mudrcům z Východu, tradičně označovaní jako Tři králové. Proto i dnes patřili tito mudrci z Východu naší školní družině a klubu. Již několik let, kdy se tento svátek stal tradicí našich dětí, jsme si užili. Odpoledne plné her a soutěží.


detail

první     48     96     142 143 144 145 146     244     342     poslední