Články

Kura Kura

Kura Kura

Přijímat, léčit a vypouštět vyléčené mořské želvy zpět do moře povolili rehabilitačnímu centru pracovníci BKSDA (Balai Konservasi Sumber Daya Alam – organizace na zachování přírodních zdrojů v rámci Generálního ředitelství ochrany lesů a ochrany přírody, Ministerstva lesního hospodářství Indonéské republiky a ostrova Nusa Penida). Ti se zúčastnili slavnostního otevření rehabilitačního centra ve vesnici Toyapakeh na ostrově Nusa Penida v Indonésii, které se konalo 9. května.


detail

Další chovatelský úspěch Zoo Ostrava

Další chovatelský úspěch Zoo Ostrava

Příchod nové samice vzácného madagaskarského lemura loni na podzim znamenal pro chovatele v ostravské zoologické zahradě velkou naději na rozmnožení tohoto kriticky ohroženého druhu. Lemur mongoz je vzácný nejen v přírodě, ale také v chovech v lidské péči. Každé mládě je tak velmi důležité pro zachování tohoto lemura pro příští generace.


detail

Stěhování aligátora

Stěhování aligátora

V úterý 23. května se v ústecké zoo konalo tradiční stěhování aligátora Libora do jeho letní expozice. „Většinou se přesun ze zimoviště do venkovního výběhu koná v polovině května, po zmrzlých, kdy se teploty již ustálí a nehrozí pokles pod 10°C. Díky letošnímu chladnému počasí v první polovině května se však stěhování trochu posunulo, i když se historicky nejedná o úplně poslední termín. V roce 2013 totiž přesun proběhl až 12. června kvůli dlouhodobě chladnému počasí, ale také červnovým povodním, které sice naši zoo tehdy nezasáhly, ale přesto částečně narušily její běžný chod,“ vysvětluje tisková mluvčí Věra Vrabcová.


detail

Mezinárodní den muzeí

Mezinárodní den muzeí

Velmi mnoho muzeí a galerií zve k návštěvě širokou veřejnost. Na různých místech probíhají komentované prohlídky, ale i prohlídky se soutěžemi, ale i akce pro děti. My se k oslavě tohoto dne též se školní družinou a klubem připojujeme. Každým rokem navštěvujeme Muzeum Českého krasu v Berouně. Stejně tomu bylo i dnes, kdy jsme do muzea vyrazila všechna oddělení.


detail

Lemuři v zoo se stěhují do letních expozic

Lemuři v zoo se stěhují do letních expozic

Ostravská zoologická zahrada chová celkem devět druhů vzácných madagaskarských lemurů. Většina z nich obývá ostrovní expozice, někteří celoročně, někteří se na zimu stěhují do chovatelského zázemí. V těchto dnech se lemuři postupně vracejí ze zázemí na ostrovy.


detail

první     55     110     164 165 166 167 168     276     384     poslední