Články

Aktuality o sloním mláděti

Aktuality o sloním mláděti

Mládě slona indického, které se narodilo v sobotu 8. července, zatím prospívá dobře. Už také saje mateřské mléko. Sameček je v péči své matky, dvacetileté samice Vishesh, která se o něj od začátku příkladně stará.


detail

Deváťáci se loučí….

Deváťáci se loučí….

Devět let uteklo jako voda a žáci devátých ročníků ZŠ Beroun – Závodí, Komenského 249 se loučí se svou školou. Není to tak dlouho, kdy vstoupili do školy, učili se písmenka, slabiky, skládali slova. Učili se počítat a psát. To byla první třída. Rok byl pro nás nekonečný. Další ročníky ubývaly velice rychle. A dnes již nastal čas loučení. Končí první etapa našeho života. Etapa, kdy vstupujeme do druhé části našeho života.


detail

Zoo Ostrava pomáhá s výzkumem

Zoo Ostrava pomáhá s výzkumem

Ostravská zoologická zahrada se nevěnuje jen chovu ohrožených druhů exotické fauny, ale zaměřuje se i na ochranu původních druhů v naší přírodě. Dlouhodobě poskytuje mláďata vybraných druhů sov a dravců pro vypouštění do volné přírody. Od června tohoto roku se zapojila do výzkumu jeřábů popelavých na území ČR.


detail

Samice supa himálajského se stará o cizí mládě

Samice supa himálajského se stará o cizí mládě

Supy himálajské chová Zoo Ústí nad Labem od roku 2003, přičemž první pokus o hnízdění proběhl v roce 2007. Samice pak snášela vejce pravidelně každý rok, ale až v loňském roce bylo hnízdění poprvé završeno úspěchem. Ve spolupráci se Zoo Liberec se podařilo odchovat dvě mláďata, samce a samici.


detail

první     53     106     158 159 160 161 162     273     384     poslední