Články

Zelený čtvrtek

Zelený čtvrtek

Uzavřely se brány škol a děti mají volno před Velikonocemi. Ne jinak to je i u nás, ale s jedinou výjimkou. Děti školní družiny a klubu se již tradičně vydávají do Alkazaru. I dnes jsme se tam vydali, i když to zpočátku vůbec nevypadalo dobře. V noci pršelo, ale ráno již bylo po dešti a bylo celkem teplo. Přesto, že bylo všechno mokré, my se do Alkazaru opravdu vypravili.


detail

Jak si ozdobit velikonoční vejce

Jak si ozdobit velikonoční vejce

Pojďte si letos s Veverušákem vytvořit netradiční velikonoční vajíčka. Vajíčka zdobená barvami, velikonočními obtisky a košilkami jsou jistě hezká, ale co takhle vyzkoušet jinou techniku? Určitě sklidíte úspěch a přitom je to tak jednoduché!


detail

Vzácný lemur Sclaterův

Vzácný lemur Sclaterův

Po velké výměně chovných párů vzácného lemura Sclaterova v rámci nevelké evropské populace se po dlouhých osmi letech v ostravské zoologické zahradě narodilo mládě. Tento druh lemura je jedním z nejohroženějších primátů světa. Je velmi vzácný nejen ve volné přírodě, ale i v zoologických zahradách. Každé narozené mládě je tak velkou nadějí na záchranu modrookého primáta před úplným vymizením z planety.


detail

první     53     106     158 159 160 161 162     267     372     poslední