Články

Velemyš obláčková – prvoodchov v ústecké zoo

Velemyš obláčková – prvoodchov v ústecké zoo

Ústecká zoo má o důvod k radosti víc – ve čtvrtek 2. března 2017 se narodilo mládě velemyši obláčkové, zajímavého hlodavce, který žije pouze na ostrově Luzon na Filipínách. „Nejedná se o první mládě, které se u nás narodilo, předchozí samice Kate několikrát porodila, ale o mládě se nikdy nepostarala. Proto jsme v říjnu loňského roku přistoupili k výměně a samice Kate II. je mnohem zodpovědnější matkou. Přesto, že se jedná o její první mládě, stará se o ně a vše nasvědčuje tomu, že se odchov povede,“ vysvětluje tisková mluvčí Věra Vrabcová.


detail

Perníčky celoroční

Perníčky už jsme zde měli, respektive recept, ale tentokrát to budou takové, jenž si člověk může dělat celoročně, nejen v prosinci. Normálně by se perníčky měli nechat odležet minimálně šest týdnů, ale tady to bude během chvilky.


detail

Víte, že

Tentokráte se dozvíte zajímavosti třeba o mýdle.


detail

Trocha obyčejného štěstí

Přesněji řečeno, státy sdružené v OSN se na valném shromáždění konaném 12. července 2012 rozhodly, že vyhlásí 20. březen Mezinárodním dnem štěstí.


detail

Slepované perníčky

Perníčky má rádo spoustu lidí, ale do jejich přípravy se většině nechce. Není to nic složitého, dnes to budou takové netradiční jakoby, budou se totiž slepovat.


detail

první     52     104     156 157 158 159 160     263     366     poslední