Články

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se od začátku roku 2021 narodily či vylíhly už přes dvě stovky mláďat. Mezi ty nejvzácnější bezesporu patří mláďata želvy chrámové, druhu který je v přírodě reálně ohrožen úplným vyhubením. Odchov této sladkovodní želvy se v Ostravě podařil úplně poprvé a je vzácný a unikátní i v tom, že v rámci světových zoo je znám pouze z několika málo institucí. Za poslední rok nebyl dokonce zaznamenán v žádné zoo, jen v ostravské.

Voliéra La Pampa v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava je součástí chovatelsko-expozičního zařízení Jižní Amerika, které vzniklo úpravou expozice malých šelem. Své jméno dostala podle stejnojmenné provincie v centrální Argentině. Výstavba voliéry a úprava této části areálu byla financována z rozpočtu statutárního města Ostrava, zřizovatele zoo.

V letošním roce vyvedl pár puštíků bělavých středoevropských v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava celkem pět mláďat. Všechna byla ve stáří tři a půl měsíce poskytnuta rakouskému repatriačnímu projektu, který probíhá ve Vídeňském lese a jehož cílem je posílit volně žijící populaci této druhé největší sovy Evropy.

Nosálové z táborské zoologické zahrady jsou velmi hraví. Spoustu času tráví prolézáním všeho, co ve svém výběhu prolézt mohou. Často to vypadá, že se ani nikdy nezastaví. Návštěvníci zoo je proto mají velmi rádi, protože kromě krásných fotek mohou natočit také zajímavá videa.

Hned tři mláďata vzácné sovy puštíka bradatého se podařilo odchovat v táborské zoologické zahradě tamnímu páru Ajše a Žižkovi. Puštík patří k divácky atraktivním sovám, protože je aktivní nejen v noci, ale i přes den. Návštěvníci je tak často zastihnou přímo při hostině, nemusí čekat až na setmění. Kromě dospělého páru mohou už nyní v nových voliérách sledovat také všechna tři mláďata.
první 44 88 130 131 132 133 134 317 500 poslední